liste
liste1

2011 Hac Kayıt Yenileme - Hac Adayları Kayıt Yenileme

Eklenme Tarihi : 25.04.2011 | Okunma Sayısı : 2418 | Kategori : DİĞER

2011 yılı hac Başvuruları 25 Nisan - 06 Mayıs 2011 tarihleri arasında yapılacaktır. Müracaatlar; 2010 yılında kuraya katılanlar için “Kayıt Yenileme” ilk defa müracaat edecekler için de “İlk Defa Kayıt Yaptırma” şeklinde iki ayrı kategoride olacaktır.

 

Kayıt yenileyecek veya ilk defa kayıt yaptıracak hacı adaylarıyla bunlardan kuraya birlikte katılarak beraber hacca gitmek isteyenler müracaatlarını internet yoluyla Başkanlığımızın www.diyanet.gov.tr adresinden yapabilecekleri gibi doğrudan müftülüklerden temin ederek dolduracakları form dilekçe ile il ve ilçe müftülüklerine müracaat ederek de yapabileceklerdir.

 

İlk defa kayıt yaptıracak hacı adayları kişi başına 15.-TL.’yi Başkanlıkça belirlenen bankalardan (T.C. Ziraat Bankası Türkiye Halk Bankası Türkiye Vakıflar Bankası Al-Baraka Türk Katılım Bankası Asya Katılım Bankası Kuveyt Türk Katılım Bankası Türkiye Finans Katılım Bankası) birine doğrudan veya internet üzerinden yatıracaklardır.

 

İl ve ilçe müftülüklerine ilk defa doğrudan müracaat yapanlar nüfus cüzdanı fotokopisi ile banka dekontunun/belgesinin bir suretini kayıt yenileyenler ise nüfus cüzdanı fotokopisini müracaat dilekçesine ekleyeceklerdir.

Hac Kayıt Sayfası İçin Tıklayınız

Hac Kayıt Yenilemede İzlenecek Yol ve Hac Konaklama Türleri Nelerdir

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst