×

2011 SBS Kayıt (Tercih) İşlemleri Nasıl Yapılır - Tercih Rehberi

Eklenme Tarihi : 08.07.2011 | Okunma Sayısı : 3256 | Kategori : DİĞER

ADIM ADIM İŞLEMLER

Tercih başvurusu sadece bir kez yapılacağından ve başvuru işleminden sonra değiştirilemeyeceğinden öncelik sırasına ve bir önceki yıl okul taban puanlarına dikkat edilerek yapılmalı.

1-Ortaöğretime yerleştirme puanı (OYP) 196 ve üstü olan öğrenciler tercihte bulunabilecek. Yerleştirme işlemi, OYP'ye göre yapılacak. Tercih başvuruları alındıktan sonra puan üstünlüğü esasına dayalı olarak önceden belirlenmiş kontenjanlara göre yerleştirme yapılacak.

2- Yerleştirme işlemi yapılarak öğrencilerin asil hakkı kazandıkları tercihlerinin üstündeki tercihlerinde yedek yerleştirme yapılacak. Yedek yerleştirme sonucunda öğrenciler birden fazla tercihine yedek olabilirler. Yedek yerleştirme yapılacak okulların kontenjan sayıları, asil kontenjan sayısının 8 katı alınarak belirlenecek.

3- Yerleştirme işlemi tamamlandığında bazı öğrenciler hem asil hem yedek olarak, bazı öğrenciler sadece asil olarak ve bazı öğrenciler ise sadece yedek olarak tercihlerine yerleştirilmiş olabilirler. Bazı öğrenciler ise hiçbir tercihinde asil ya da yedek olamayabilir.

4- Her okulun boş kontenjan sayısı kadar öğrenciye, daha önce açıklanan yedek sırası dikkate alınarak kayıt hakkı verilecek. Öğrenciler e-okul kayıtlarına göre yedek listeden kayıt hakkı kazandıkları okullara 08-12 Ağustos 2011 tarihleri arasında saat 17.00'ye kadar kayıtlarını yaptıracaklar.

YERLEŞTİRME TAKVİMİ

8 - 20 Temmuz Yerleştirme işlemleri için tercihlerin alınması (12 tercih)

26 Temmuz Yerleştirme sonuçlarının ilanı

1 - 5 Ağustos Yerleştirme sonuçlarına göre kayıt dönemi

6 Ağustos I. yedek yerleştirme dönemi

8 - 12 Ağustos I. yedek kayıt dönemi

13 Ağustos II. yedek yerleştirme dönemi

15 - 19 Ağustos II. yedek kayıt dönemi

20 Ağustos III. yedek yerleştirme dönemi

22-26 Ağsutos III. yedek kayıt dönemi

27 Ağustos IV. yedek yerleştirme dönemi

5 - 9 Eylül IV. yedek kayıt dönemi

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst