×

2019 LGS merkezi sınavının süresi 20 dakika artırıldı, ne zaman yapılacak

Eklenme Tarihi : 22.02.2019 | Okunma Sayısı : 274 | Kategori : SBS

2018 - 2019 eğitim öğretim yılı sonunda sınavla öğrenci alan kurumlar için sınav tarihi MEB tarafından belirlendi. Merkezi sınav 1 Haziran 2019 tarihinde olacak.

Merkezi sınav iki oturum olarak düzenlenecek, sınav soru sayısı ve ders dağılımlarında değişikliğe gidilmedi. Sınavın iki oturumuda aynı gün yapılacak. Sınavda çoktan seçmeli 90 soru sorulacak.

Testin süresi 20 dakika artırıldı

Bakanlık, sayısal bölüm oturumunda 60 dakika olan sürenin 20 dakika uzatılmasını kararlaştırdı.

Buna göre, ilk oturum 50 sorudan oluşan sözel bölüm 75 dakika, ikinci oturum 40 sorudan oluşan sayısal bölüm 80 dakika sürecektir.

Örnek soru kitapçığı her ay yayınlanacak

MEB ölçme ve değerlendirme hizmetleri öğrenciler için merkezi sınava (lgs) hazırlanabilmeleri için her ay örnek soruların olduğu örnek soru kitapçığını eba.gov.tr üzerinden yayınlayacak.

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst