liste
liste1

Dünyanın İlk Robot Balığı - Robot Balık

Eklenme Tarihi : 07.05.2011 | Okunma Sayısı : 1081 | Kategori : DİĞER

Robot Balık - Dünyanın İlk Robot Balığı - Robot Balıklar - Dünyadaki Robot Balıklar

Essex Üniversitesi’nden Profesör Huosheng Hu tarafından icat edilen 2008. Robot balıklar çevreyi algılayabilen sensörlere sahip ve bağımsız olarakRobot Balık - Dünyanın İlk Robot Balığı - Robot Balıklar - Dünyadaki Robot Balıklar balıklara özgü hareket edebiliyor.

Bunun dışında turna balığına benzer ivmeler ile bir de yılan balığının navigasyon yeteneği eklenerekRobot Balık - Dünyanın İlk Robot Balığı - Robot Balıklar - Dünyadaki Robot Balıklar bir ton balığı kadar da hızlı yüzme yeteneğine sahip şekilde dizayn
edilmiş..

Çalışması Londra Akvaryumunda 3 yıl süren çalışma sonucu yapılmış olan bu balıkRobot Balık - Dünyanın İlk Robot Balığı - Robot Balıklar - Dünyadaki Robot Balıklar gerçek bir balığın hareketlerini taklit edebiliyor ve Londra akvaryumunda görücüye çıkarılmıştır.

Prof. Hu projenin insanların robotlarla temas etmesini sağlayarak bilim ve teknolojiyi daha fazla anlamalarını amaç edindiğinden bahsediyor.

Prof. Hu, bu çalışmanın bir oyuncak üretmenin ötesinde olduğunubelirterekRobot Balık - Dünyanın İlk Robot Balığı - Robot Balıklar - Dünyadaki Robot Balıklar “projenin petrol boru hattındaki bir kaçağın saptanmasıRobot Balık - Dünyanın İlk Robot Balığı - Robot Balıklar - Dünyadaki Robot Balıklar maden ocağının ölçülerinin toplanması ve sualtı araçlarının performanslarının geliştirilmesini içerdiğini vurguluyor.

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst