liste
liste1

E-Akademi Bilgi Güvenliği Eğitimi, E-Akademi Sistemi Nasıl Kullanılır

Eklenme Tarihi : 08.12.2012 | Okunma Sayısı : 1274 | Kategori : DİĞER

Millî Eğitim Bakanlığı, e-Akademi Sistemi eşzamanlı ve eşzamansız olarak kullanıcılara eğitimler sunan, ölçme ve değerlendirme ile eğitimlerin başarı seviyelerini ölçebilen ve ayrıntılı raporlar sunan bir öğrenme yönetim sistemidir.

EĞİTİM KONULARI:

A) Temel Bilgi Güvenliği:

1- Temel Güvenlik Nesneleri,

2- Bilginin Bulunduğu Ortamlar ve Saldırıya Uğrayabilecek Değerler

3- Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi) Bilgi ve Sistem Güvenliği Yönergesi:

B) Bilgi ve Sistem Güvenliği Yönergesi :

4- Genel Kurallar,

5- Aktif Dizin Hizmetleri,

6- E-Posta İşlemleri,

7- Şifre Politikası,

8- Temiz Masa, Temiz Ekran Politikası,

9- Ağ ve İnternet Kullanımı Politikası,

10- İnternet Sitesi Barındırma Hizmetleri Politikası

EĞİTİM SÜRESİ:

E-Akademi Bilgi Güvenliği Eğitimi, 03 Aralık 2012 tarihinde başlayıp 31 Aralık 2012 saat 17:00da sona erecektir. Eğitimin son günlerinde yoğunluk yaşanmaması için eğitim yöneticilerimizin eğitimlerini son günlere bırakmamaları önem arz etmektedir.

DEĞERLENDİRME:

Eğitimin sonunda, soru havuzundan her konu için belirlenen oranda seçilen toplam 20 soru sorulacaktır.

100 puan üzerinden yapılacak değerlendirme neticesinde en az 80 puan alan başarılı sayılacaktır.

Bu eğitimin kredisi 2 puan olarak belirlenmiştir." Başarısız olanlar eğitimi tekrar alabilirler.

E-AKADEMİYE GİRİŞ:

e-Akademiye, http://mebbis.meb.gov.tr adresi altında yer alan e-Akademi tabına ve ardından e-Akademi bağlantısına tıklanarak (yada adres çubuğuna https://mebbis.meb.gov.tr/eakademilogin.aspx yazarak) girilebilir. e-Akademiye İl Millî Eğitim Müdürleri, Eğitim Denetmenleri, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Millî Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri (Merkez ve Taşra), Okul Müdürleri ve Okul Müdür Yardımcıları kişisel MEBBİS şifreleri (MEBBİS kurum kodları kullanılmayacaktır.) ile giriş yapabileceklerdir.

e-Akademide karşılaşılan sorunlarla ilgili olarak akademi@meb.gov.tr e-posta hesabına T.C. kimlik numaranızı, adınızı, soyadınızı, görevinizi, çalıştığınız kurum ve iletişim numaranızı mutlaka belirterek e-posta gönderebilirsiniz. Göndereceğiniz e-postaya mutlaka cevap verilecek olup ayrıca telefon etmenize gerek yoktur.

SONUÇ SORGULAMA:

Eğitimlerini başarıyla tamamlayan yöneticilerimizin puanları 07 Ocak 2012 tarihine kadar MEBBİSe işlenecektir. Eğitim yöneticilerimiz eğitimi tamamladıklarına dair kaydı aşağıdaki işlem sırasına göre takip ederek görüntüleyebileceklerdir.

https://mebbis.meb.gov.tr/login1.aspx adresi üzerinden Kullanıcı Adı (TC Kimlik No) ve MEBBİS şifresi ile giriş yapılır.

Açılan ekranda soldaki menüden "Kişisel Bilgiler Modülü" seçilir."

Modülde "e-Akademi Bilgileri" menü seçeneğine tıklandığında e-Akademiden alınan tüm eğitim bilgileri liste halinde görüntülenecektir.

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst