×

Eba 3. kadraj çocuk ve oyun temalı fotoğraf yarışması

Eklenme Tarihi : 31.03.2016 | Okunma Sayısı : 2180 | Kategori : DİĞER

Yarışmanın bu seneki konusu "Çocuk ve oyun". Ayrıca jüri başkanlığını Ara Güler yapacaktır.

YARIŞMANIN AMACI

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen bu yarışma ile Türk Millî Eğitim Sistemi’nin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda öğrenci ve öğretmenlerin fotoğraf sanatına olan ilgilerini öne çıkarmak ana fikrinden hareketle aşağıdaki amaçlar hedeflenmektedir.

Fotoğraf yarışmasıyla; yapılandırıcı bir anlayışla yeniden geliştirilen “Öğretim Programları”na uygun olarak;

• Fatih Projesi ve Eğitim Bilişim Ağı’nın tanıtılması kapsamında; farkındalığı artırmak ve projeyi tanıtmak,

• Öğretmen ve öğrencilerin kişisel gelişimine katkıda bulunmak, estetik duyum ve
beğenilerini geliştirmek,

• Öğretmen ve öğrencilerin “Çocuk ve oyun” konusuna fotografçı gözüyle yaklaşmalarını sağlamak,

• İnsan’ın farklı gelişim basamaklarındaki oyun ile ilişkisinin fotografik dökümünü
çıkarmak,

• Duygu ve düşüncelerini görsel sanat çalışmaları aracılığı ile sergileyebilmeleri
ve çevredekilerle paylaşmaktan zevk alabilmeleri için ortam sağlamak,

• Ders dışı sanatsal etkinliklerde bulunma alışkanlığı ve zevkinin oluşmasına
katkı sağlamak,

• Ortaya çıkan ürünleri EBA içeriğinde yer vererek paylaşıma sunmak,

• Hoşgörü, başkalarına saygı, bilginin yaşama aktarılması, kendini ifade etme,
üretilenlerin gelecek kuşaklara aktarılması gibi kazanımları sağlamak.

YARIŞMANIN KAPSAMI

Yarışma öğretmen ve öğrenci olmak üzere iki ayrı kategoride yapılacaktır.

Öğretmen kategorisi, Türkiye genelindeki Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm resmi ve özel okul öğretmenlerini kapsamaktadır.

Öğrenci kategorisi, Türkiye genelindeki Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm resmi ve özel okullarda okuyan ortaokul ve lise öğrencilerini kapsamaktadır.

YARIŞMAYA KATILIM ŞARTLARI

Genel Şartlar

1- Yarışma, Türkiye genelindeki Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm resmi ve özel okul öğretmenleri, öğrenci kategorisinde ise resmi ve özel ortaokul ve lise öğrencilerine açıktır.

2- Resmi ve özel okulların 12. sınıf öğrencileri mezuniyet tarihine kadar yarışmaya katılabilirler. İstenildiği takdirde mezuniyet tarihini belirten belgeyi sunmaları gerekmektedir.

3- Yarışmaya katılan özel okul öğretmenleri başvuru tarihleri arasında okul öğretmeni olduğuna dair belgeyi istenildiğinde sunmaları gerekmektedir.

4- Katılımcılar, daha önce herhangi bir yarışmada derece (birinci, ikinci, üçüncü, mansiyon, özel ödül, sergileme) almış ve herhangi bir kaynakta basılmış eserleriyle yarışmaya katılamazlar. Katılımcılar yarışmaya gönderdikleri eserin tümüyle kendilerine ait olduğunu, gerekli izinlerin alındığını diğer hususlarla birlikte kabul, beyan ve taahhüt edecektir. (Ödül kazanan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanların elde ettikleri ödül, ünvan ve her türlü kazanımları geri alınacaktır.

5- Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) çalışanı ve birinci derece yakınları bu yarışmanın kapsamı dışında kalacaktır.

6- Seçici Kurul Üyesi ya da birinci derece yakınları bu yarışmanın kapsamı dışında kalacaktır.

7- Milli Eğitim Temel Kanunu’na ve genel ahlak ilkelerine uymayan fotoğraflar yarışma dışı bırakılacaktır.

8- Her katılımcı (öğretmen, öğrenci) en fazla bir eser ile yarışmaya katılabilir.

9- Yarışmacılar, yarışmaya katıldıkları eserlerin her türlü yayın hakkını Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’ne devrettiğini kabul eder.

10- Yayımlanan eserler için herhangi bir telif ücreti ödenmez.

11- Başvurusunu tamamlayan her yarışmacı, yukarıda belirtilen yarışmaya katılım şartlarını kabul etmiş sayılır.

Teknik Şartlar

1- Fotoğraflar, dijital ortamda gönderilecektir.

2- Yarışmada teknik bir kısıtlama yoktur. Yarışmacılar kurgusal, renkli, siyah beyaz vb. fotoğraflarla yarışmaya katılabilirler.

3- Yarışmaya gönderilen eserler, kısa kenarı en az 2000 piksel olacak şekilde, JPEG formatında kaydedilerek gönderilecektir.

4- Fotoğrafların kenarlarında boşluk veya paspartu kullanılmayacaktır.

5- Fotoğrafların üzerinde çeken kişiye ait herhangi bir bilgi, logo vs. bulunmayacaktır.

BAŞVURULAR ve ESERLERİN GÖNDERİLMESİ

Resmi okul başvuruları: Başvuru sahibi, öğretmen ise kendi adına eba şifresi ile, öğrenci ise okul idaresi veya öğretmenleri aracılığıyla alacağı eba şifresi ile
www.eba.gov.tr portalı üzerinden yarışmaya katılabilir.

Özel okul başvuruları :Özel okullarda çalışan öğretmenler ile özel okul öğrencileri; www.eba.gov.tr adresinde, yarışma başvuru sayfasındaki özel okullar
bölümünü seçtikten sonra TC Kimlik numaraları ve okul kodlarını girerek başvuruda bulunabileceklerdir.

Ödüller ise; 10 öğretmen ve öğrenciye 1500 TL verilecektir. Öğrenciye seçici kurul gerekli gördüğü takdirde özel ödül verilecektir.

SON EKLENEN YAZILAR
Web tasarımı ve programlama 2. dönem 2. uygulama sınavı ve cevapları 2017 - 2018Veritabanı Organizasyonu 2. Dönem 2. Yazılı Soruları ve Cevapları 2017 - 2018Güvenli İnternet Sunusu2018 MEB LGS Nitelikli okulların listesiDeğerler Eğitimi İle İlgili Özlü Sözler
KADIN ÜST GİYSİLERİ DİKİMİ KURS PLANIANA DİLDE İLETİŞİM KURS PLANI12. sınıf Nesne tabanlı programlama 1. dönem 2. yazılı soruları 2017 - 201810. sınıf programlama temelleri 1. dönem 2. yazılı sınavı 2017 - 201810. sınıf paket programlar 1. dönem 2. uygulama sınavı 2017 - 2018
11. Sınıf Web tasarımı ve programlama 1. dönem 2. uygulama sınavı 2017 - 201811. Sınıf Veritabanı Organizasyonu 1. dönem 2. yazılı sınavı 2017 - 2018Derslerde Başarılı Olmak İçin Ne Yapmalıyım2017 - 2018 Web tasarımı ve programlama BEP Yıllık Planı2017 - 2018 Veritabanı Organizasyonu BEP Yıllık Planı
2017 - 2018 Temel Elektronik ve Ölçme BEP Yıllık Planı2017 - 2018 Bilişim Teknik Resmi BEP Yıllık Planı2017 - 2018 Programlama Temelleri BEP Yıllık Planı2017 - 2018 Paket Programlar BEP Yıllık Planı2017 - 2018 Grafik ve Animasyon BEP Yıllık Planı
2017 - 2018 Bilişim Teknolojilerinin Temelleri BEP Yıllık PlanıNesne Tabanlı Programlama 1. dönem 1. yazılı (3 saatlik)İnternet programcılığı 1. dönem 1. yazılı 2017 - 20182017 - 2018 Paket programlar yıllık planı2017 - 2018 Nesne tabanlı programlama yıllık planı ( 3 saatlik )

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst