liste
liste1

MEB, 2012 İlkokul E-kayıt sonuçlarını açıkladı, sonuçlar için tıklayınız

Eklenme Tarihi : 23.07.2012 | Okunma Sayısı : 1442 | Kategori : DİĞER

Milli Eğitim Bakanlığı, ilkokullara kayıt işlemlerinitamamladı. Veliler çocuklarının hangi ilkokula kaydedildiğini bakanlığın ''http://www.meb.gov.tr''internet adresinde yer alan Veli BilgilendirmeSisteminden öğrenebilecek.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

2012-2013 eğitim öğretim yılı için ülkemiz genelindeki tümresmî ilkokulların birinci sınıflarına öğrenci kayıtları;çocukların ulusaladres veri tabanındaki adres ve nüfus bilgileri esas alınarak il/ilçe öğrenciyerleştirme komisyonlarının belirlediği kayıt alanları doğrultusunda e-kayıtsistemi ile yapılmıştır.

 

Mecburi ilköğretim çağına giren66 aylık çocuklar ile 60-66 aylık arası çocuklardan toplam 2.313.888 çocuğumuzikametlerine en yakın ilkokula yerleştirilmiştir. Velilerimiz Bakanlığımızın http://www.meb.gov.trinternet adresinde yer alan Veli Bilgilendirme Sisteminden çocuklarının T.C.kimlik numaralarını yazarak, yerleştirildiği okulu ve okulun iletişimbilgilerini öğrenebileceklerdir. Bu yerleştirme aynı zamanda 66 ay ve üzeriçocuklar için kesin kayıt anlamına gelecektir. Velilerimizin ek herhangi bir evrak temin etmeden, kayıt, katkıparası adı altında zorunlu bir bağış yapmadan okullarımız açıldığında çocuğunuokula götürmesi yeterli olacaktır. Okula yerleştirilen öğrenci listeleri,okul yönetimleri tarafından velilerin rahatça görebilecekleri okuldaki uygunyerlere asılacak, okulların websayfalarında yayınlanacak veya telefonla soranvelilere bilgi verilecektir.

 

Doğum tarihleri 2007 Nisan-Eylül aylarında bulunan çocuklarda ikametlerine uygun ilkokullara geçici olarak yerleştirilmişlerdir. Bu yaşgrubundaki çocuğunu birinci sınıfagöndermek isteyen velilerimizin okula yazılı istekte bulunmaları okula kesinkayıtları için yeterli olacaktır.

 

Yaşçakayıt hakkını elde eden, ancak bedenen veya zihnen yeterince gelişmemiş olupokula uyum sağlayamayan 66 ay ve üzeri çocuklar da kasım ayı sonuna kadarsağlık kurumlarından verilen bedenen veya zihnen gelişmemiş tıbbi tanılı raporüzerine okul öncesi eğitime yönlendirilebilecek veya kayıtları bir yılertelenebilecektir.

 

Özel Eğitime ihtiyacı olan bireyler ile şehit ve muharipgazi çocuklarının istemeleri ve durumlarını belgelendirmeleri (şehit veyagazilik belgesi, rehberlik araştırma merkezinden alınacak rapor) halindenakilleri, 2012-2013 eğitim öğretim yılı başında istedikleri okullarayapılabilecektir. Bunlar dışındaki hiçbir kişiye veya gruba ayrıcalıktanınmamaktadır.

 

Yerleştirmeden sonra görev yeri değişen kamu görevlileriile ikameti değişen vatandaşlarımızın çocuklarının birinci sınıfa kaydı, yeniadresiyle uyumlu okula sistem tarafından yapılacaktır. Ancak eski okula kesinkayıt yapılan çocukların adresi değiştikten sonraki yeni adresine uyumlu okulanakli, e-okulda nakiller açıldığında yapılacaktır. Gerçeğe aykırı beyandabulunarak adresi ve okulu değişen öğrencilerin tespiti halinde adreslerineuygun okullara kayıtları ve nakillerinin yapılması sağlanacaktır.

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst