liste
liste1

MEB, yüksek lisans izninde değişiklik yaptı

Eklenme Tarihi : 22.01.2013 | Okunma Sayısı : 983 | Kategori : DİĞER

MEB, İzin Yönergesini bugün değiştirdi.

Eski ve yeni mevzuatı değerlendirecek olursak;

Eski düzenleme:

“Yüksek lisans öğrenimine devam edenlere, görevlerini aksatmamak kaydıyla haftada iki yarım gün izin verilebilir.

Öğretmenlerin ders saatleri, bu öğrenimlerine devam edebilmelerine olanak verecek şekilde düzenlenir.”

Şeklinde iken yeni düzenlemede bu hüküm;

“Lisansüstü öğrenimine devam edenlere ise, görevlerini aksatmamak şartıyla, izin verilmesi hususunda gerekli kolaylık sağlanır.

Öğretmenlerin ders programları, lisansüstü öğrenimlerine devam edebilmelerine imkân verecek şekilde düzenlenir.” şeklinde yer almıştır.

 

Buradan da anlaşılacağı üzere yüksek lisans eğitimi yapacak memur ve yöneticilere yada tam gün çalışan Rehber öğretmenlere iki yarım gün izin verilmesi düzenlemesi kaldırılmıştır. Bunun yerine görevi aksatmamak kaydıyla kolaylık sağlanır denilmektedir. Kolaylık sağlanması çok muallak bir cümle olduğundan bu husus amirin inisiyatifine bırakılmış olmaktadır.

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst