liste
liste1

MEB'den valiliklere seçmeli ders yazısı

Eklenme Tarihi : 15.06.2013 | Okunma Sayısı : 1061 | Kategori : DİĞER

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortaokullarda veimam hatip ortaokullarında gelecek eğitim öğretimyılında okutulacak seçmeli derslere ilişkin valiliklere yazı gönderdi.

 

Yazıda seçmeli derslerin ne şekilde seçileceği veokul müdürlüklerince yapılacak işlemler yer aldı. Buna göre, 2013-2014 eğitim öğretim yılından itibaren 5. ve 6. sınıflardan başlayacak ve kademeli olarak uygulanacak seçmeli derslerle, öğrencilerin akademik başarılarının artırılmasıyla, ilgi veyeteneklerini keşfetmeleri ve geliştirmeleri amaçlanıyor.

 

2012-2013 eğitim öğretim yılında ilkokul 4 ve ortaokul 5. sınıflarda okuyan öğrencilerin 2013-2014 eğitimöğretim yılında okuyacakları seçmeli derslere ilişkin tanıtım videolarını Bakanlığın web sayfasından (www.meb.gov.tr) izlenebilecek.

 

Öğrenciler, ilgi, istek ve yeteneklerine göre seçmek istedikleri derslerden 10 dersi öncelik sırasına göre belirleyerek okul müdürlüklerine 14-21 Haziran arasında yazılı olarak bildirecek.

Okul müdürlüğüne yazılı olarak beyan edilen ders seçimlerinin veliler tarafından ayrıca e-okul sisteminegirişinin yapılması sağlanacak.

 

Ders saati sayısına göre 5 ve 6. sınıflar için ortaokullar 6 saat, imam hatip ortaokullarında ise 2 saatseçmeli ders seçilecek. Seçmeli derslerin kaç kez alınabileceği konusunda öğrenciler bilgilendirilecek.

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst