×

Medya Okur Yazarlığı Tanıtımı Kursu (Uzaktan Hizmetiçi Eğitim)

Eklenme Tarihi : 09.09.2014 | Okunma Sayısı : 1713 | Kategori : DİĞER

Medya Okuryazarlığı dersinin okullarımızda etkili ve verimli bir şekilde uygulanabilmesi amacıyla Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) işbirliğinde "Medya Okuryazarlığı Programı Tanıtımı Kursu Programı" hazırlanmış ve öğretmenlerimize 01-12/09/2014 tarihleri arasında uzaktan eğitim yoluyla öğretmenlerimizin hizmetine sunulmuştur.

Hizmetiçi eğitim programına giriş için MEBBİS http://mebbis.meb.gov.tr adresinde yer alan e-akademi bağlantısından ya da http://mebbis.meb.gov.tr/eakademilogin.aspx adresinden doğrudan MEBBİS kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapılarak dersler izlenebilecektir.

-  Öğrenciler tarafından Haziran 2014'te yapılan ders seçimlerine göre 2014 - 2015 eğitim öğretim yılında Medya Okuryazarlığı dersini okutabilecek öğretmenler bu eğitime resen alınmışlardır.

-  Öğretmenlerimiz, "Mebbis Hizmetiçi Eğitim Modülünü" kullanlarak bu eğitimlere alınıp alınmadıklarını kontrol edebilirler.

-  Eğitim içeriği 10 bölümden oluşmakta olup her bölümde konuyla ilgili ardışık, sesli slaytlar ve her bölümün başında yer alan bir video bulunmaktadır ve eğitimlerin sıralı olarak bitirilmesi gerekmektedir.

-  Katılımcılar, eğitimlerini tamamlamaları ve 10. sırada yer alan değerlendirme sınavından başarılı olmaları halinde sertifika almaya hak kazanacaklardır.

-  Öğretmenlerimiz Medya Okuryazarlığı tanıtımı Kursunu Uzaktan Hizmetiçi Eğitim yoluyla 01 -12/09/2014 tarihleri arasında alabilecekleridir.

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst