×

Yeni eğitim öğretim yılı TEOG sınav tarihleri açıklandı

Eklenme Tarihi : 10.09.2014 | Okunma Sayısı : 3218 | Kategori : SBS

MEB Talim Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emin Karip imzasıyla illere gönderilen yazıda, ortaokulların 8'inci sınıflarında 2014-2015 eğitim öğretim yılında Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil ile din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden, bir dönemde iki sınav yapılan derslerin ilk sınavı, bir dönemde üç sınav yapılanların ise ikinci sınavının ortak uygulanacağı bildirildi.

Yeni eğitim öğretim yılında TEOG kapsamında ilk dönem sınavlarının kasım ayının, ikinci dönem sınavının ise 2015 yılı nisan ayının son haftasında yapılmasının planlandığının belirtildiği yazıda, kesin tarihlerin ise MEB tarafından hazırlanacak kılavuzda düzenleneceği aktarıldı.

Merkezi sistem ortak sınavların yapılacağı tarihe kadar öğretim programlarının işlenişinde Türkiye genelinde birlik sağlamak amacıyla 2014-2015 eğitim öğretim yılına mahsus olmak üzere, çalışma takvimine göre ünite, öğrenme alanı, konu ve kazanımların dağılımını gösteren çizelgelerin hazırlandığı ve "http:ttkb.meb.gov.tr" adresinde yayımlandığı duyuruldu. Yazıda, "Merkezi sistem ortak sınavların sınavlarda kapsam birlikteliğinin sağlanması açısından öğretmenlerin yıllık ders planı uygulamalarında bu çizelgelerin dikkate alınması önem arz etmektedir" ifadesine yer verildi.

Yazıda, birinci dönem yapılacak sınavlarda sorulacak soruların eğitim öğretim yılı başından, sınav tarihine kadar yapılan ders konularını, ikinci dönem sınavlarının ise eğitim öğretim yılı başından itibaren sınav tarihine kadar yapılan ders konularını içereceği açıklandı.

Sınavların yapılış tarihi itibariyle çalışma takviminde belirtildiği şekilde ünite, öğrenme alanı, konu ve kazanımların süresi içinde işlenmesi ve öğrencilerin eksikliklerinin kalmaması için okul yönetimlerinin ve öğretmenlerin gerekli tedbirleri alması istendi.

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst