liste
liste1

2. sınıf sıvılarla ilgili problemler (8 adet)

Ekleyen: ilketkinlik | Okundu : 1401
Kategori : 2. Sınıf Matematik Etkinlikleri

1) Bir kova su 2 sürahiyi doldurmaktadır. Buna göre 12 sürahi su kaç kovayı doldurur?

2) Bir su bardağı 12 yemek kaşığı su ile doluyor. 36 yemek kaşığı su kaç su bardağını doldurur?

3) Bir çaydanlık 5 su bardağı su alıyor. Bir su bardağı 2 çay bardağı su ile doluyor. Buna göre bir çaydanlığı kaç çay bardağı su ile doldurur?

4) Bir tencere 4 kase çorba ile dolmaktadır. Bir kase 2 kepçe çorba ile dolmaktadır. Buna göre 2 tencere, kaç kepçe çorba ile dolar?

5) Bir çaycı günde 5 çaydanlık çay satmaktadır. Çaycı bir haftada kaç çaydanlık çay satar?

6) İki kova 5 sürahi su ile dolmaktadır. Bir sürahi 4 bardak su ile dolmaktadır. Buna göre 40 bardak su kaç kovayı doldurur?

7) Ayşe günde 2 şişe su içmektedir. Bir şişe 5 bardak su ile dolmaktadır. Buna göre Ayşe, günde kaç bardak su içer?

8) Bir leğen 15 sürahi su ile dolmaktadır. Bir sürahi 4 bardak su ile dolmaktadır. Leğende 12 sürahi su olduğuna göre leğeni doldurmak için kaç bardak su gerekir?

Sitemizde Online Test Çözün

İlketkinlik Eğlence Merkezi

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst