liste
liste1

24 Kasım öğretmenler günü öğrenci konuşma metni 2019

Ekleyen: ilketkinlik | Okundu : 375
Kategori : 24 Kasım Öğretmenler Günü

ÖĞRETMENLER GÜNÜ ve ATATÜRK

Bu gün hem Ata'mızın Başöğretmen oluşu yönünden gurur duyduğumuz gündür hem de bizi yetiştiren öğretmenlerimizi hatırlayıp onlara bizim için ne kadar kıymetli olduklarını göstermemizi sağlayan gündür.

Arkadaşlar, öğretmenlik ve öğretmen öyle önemlidir ki! Ata'mızın da dediği gibi : "Bir millet için iki ordu vardır: Biri savaş ordusu, diğeri eğitim ordusu" Bir ülkenin geleceğinin şekillenmesinde ve yeni kuşağın kişiliğinden bilgisine, her şeyde, öğretmenin imzası vardır. Öğretmeni çağdaş, demokrat, cumhuriyetçi ve laik olan her medeniyet gelişmişlik yolunda Ata'mızın bize gösterdiği yola doğru hızla gider. Bunun aksini yapanlar ise çağın gerisinde kurumaya yüz tutar.

İşte öğretmen de öğretmenlik de bu yüzden önemlidir. Bir doktorun hastasının ameliyatında ne kadar etkisi varsa öğretmenliğin de bir ülkenin geleceğinde o derece etkisi vardır. Zaten Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk de "Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır!" sözüyle durumun önemini açıkça vurgulamıştır.

Sevgili öğrenci arkadaşlarım böyle bir günde öğretmenlerimizin ve öğretmenliğin önemini vurgularken şunu da hatırlatmak isterim. Unutmayalım, her ordu da bir komutan ve her komutanın bir askeri birliği vardır. İşte Ata'mızın dediği eğitim ordusunun komutanı öğretmenlerimiz. Ve biz de ancak komutanlarımızın yönlendirmeleriyle hayat denen savaşta başarıya ulaşmayı bekleyen askerleriz.

Öğretmenler gününüz kutlu olsun öğretmenlerimiz...

Sitemizde Online Test Çözün

İlketkinlik Eğlence Merkezi

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst