×
liste
liste1

3. Sınıf Matematik Çarpma Problemleri (17 Adet)

Ekleyen: ilketkinlik | Okunma Sayısı: 1822

SORU: Ben 9 yaşındayım. Dedemin yaşı benim yaşımın 9 katı kadardır. İkimizin yaşları toplamı kaçtır?

SORU: Bir çiftlikte 18 koyun,26 tane tavuk vardır. Koyunların ve tavukların ayak sayısı toplamları kaçtır?

SORU: Bahçemizde bir sırada 7 ağaç vardır. Bahçemizde 18 sıra ağaç olduğuna göre,toplam kaç ağaç vardır?

SORU: Sınıfımızda 3 sırada üçerli,12 sırada ikişerli oturuyoruz. Bu sınıfta kaç öğrenci vardır?

SORU: Yağmur 9 yaşındadır. Dedesinin yaşı Yağmur’un yaşının 6 katının 5 fazlasıdır. Yağmur ve dedesinin yaşları toplamı kaçtır?

SORU: Enes her gün 32 sayfa kitap okuyor.5 gün sonra kaç kitap okur?

SORU: Can’ın 32 bilyesi var. Arkadaşı İsmail’in Can’ın bilyelerinin 3 katından 12 eksik olduğuna göre iki arkadaşın toplam kaç bilyesi vardır?

SORU: Berna günde 36 ,Esin ise 45 soru çözüyor.Berna ve Esin bir haftada toplam kaç soru çözerler?

SORU: Yılmaz 13 yaşındadır. Dedesinin yaşı Yılmaz'ın yaşının 6 katından 8 fazladır. Buna göre Yılmaz'ın dedesi kaç yaşındadır?

SORU: Günde 28 dakika çalışma yapan bir sporcu, bir ayda kaç dakika çalışma yapmış olur?

SORU: Bir zeytin yağı üreticisi yıllık ürününü 4 litrelik 146 tenekeye koyuyor. Buna göre bir yılda kaç litre zeytin yağı üretmiştir?

SORU: Bir sinema salonunda 46 sıra vardır. Her sıra 16 kişilik olduğuna göre bu sinema salonu kaç kişi alır?

SORU: Bir çiftlikte 38 tane tavuk, 16 tane koyun vardır. Buna göre çiftlikteki hayvanların ayaklarının toplam sayısı kaçtır?

SORU: Aklımdan tuttuğum sayı 26’dır ve bu sayıyı 35 ile çarpınca kaç bulurum?

SORU: Bir okulun birinci sınıfında 36'şar, ikinci sınıfında 28'er öğrenci bulunmaktadır. Bu okulda 6 tane birinci sınıf, 5 tane ikinci sınıf olduğuna göre bu iki sınıfta toplam kaç öğrenci vardır?

SORU: Bir üretici, her birinde 20 kg bulunan 15 çuval patatesi pazara götürüyor. 180 kg patates sattığına göre geriye ne kadar patatesi kalmıştır?

SORU: Bir kitaptaki her testte 24 soru vardır. Kitapta 33 test olduğuna göre toplam soru sayısı kaçtır?

• İlketkinlik Online Test Merkezi

• İlketkinlik Eğlence Merkezi

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst