liste
liste1

3. sınıf çarpma problemleri (10 adet)

Ekleyen: ilketkinlik | Okunma Sayısı: 543

Mustafa kırtasiyeden test kitabı alır. Matematik dersinden 12 test, Türkçe dersinden 15 test ve Fen Bilimlerinden 13 test bulunmaktadır. Bu test kitabındaki her testte 14 soru olduğuna göre bu test kitabında kaç kitap vardır?

Aziz ilk hafta her gün 28 sayfa, ikinci hafta her gün 30 sayfa ve üçüncü hafta her gün 32 sayfa kitap okumaktadır. Aziz 3 hafta sonunda kaç sayfa kitap okumuş olur?

İki basamaklı en büyük tek sayının 7 katının 13 fazlası kaçtır?

Adıyaman ile Ankara arası 932 km dir. Saatteki hızı 123 olan bir otomobil 3 saat gittikten sonra mola veriyor. Bu otomobilin gideceği yol ne kadar kalmıştır?

Erdal 25 yaşındadır. Babasının yaşı Erdal’ın yaşının 3 katından 9 eksiktir. Erdal ve babasının yaşları toplamı kaçtır?

Güngörlerin apartmanında her katta 2 daire bulunmaktadır. 9 katlı apartmanın her dairesinde 11 kişi bulunduğuna göre, bu apartmanda kaç kişi yaşamaktadır?

Bir el arabası 50 kilodan 5 kilo eksik yük taşıyor. Bu el arabası ile 12 kere yük taşıyan Adem toplam kaç kilo taşımış olur?

Haftada 2 gün tatil yapan bir işçi çalıştığı her gün 10 saat çalışıyor. 2 haftada kaç saat çalışmış olur?

Bir tavuk çiftliğinde her birinde 28 yumurta olan paketlerden hergün 22 koli yumurta satılmaktadır. Bu çiftlikte 3 günde kaç yumurta satılır?

Bir çiftlikte 4 desteden 3 eksik inek, ineklerden 2 eksik koyun ve koyunlardan 2 düzine hindi vardır. Bu çiftlikteki hayvanların ayak sayısı toplamı kaçtır?

• İlketkinlik Online Test Merkezi

• İlketkinlik Eğlence Merkezi

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst