liste
liste1

3. sınıf toplama çıkarma problemleri (10 adet)

Ekleyen: ilketkinlik | Okunma Sayısı: 650

1-Nergis günde 150 soru, Ahmet ise Nergis’ten 65 soru daha fazla çözmektedir. Buna göre ikisi günde toplam kaç soru çözerler?

2-Bir çiçekçideki gül ve lalelerin toplamı 603 tanedir. Bunların 246 tanesi lale ise güllerin sayısı kaçtır?

3-Bir çiftlikte toplam 850 hayvan vardır. Bunlardan 188'i tavuk,296 sı keçidir. Kalanı ise koyundur. Bu çiftlikte kaç koyun vardır?

4-Annem 48 yaşında ben ise annemden 30 yaş küçüğüm.Benim ve annemin 3 yıl önceki yaşlarımız farkı kaçtır?

5-Bir bahçeye 135 kavak ağacı, 176 çam ağacı dikildi.Bahçeye kaç ağaç daha dikilirse toplam ağaç sayısı 542 olur?

6-Bir uçakta 405 yolcudan 126 sı kadın, kadınlardan 39 eksik çocuk yolcu vardır. Kalan yolcular ise erkektir. Buna göre uçakta kaç erkek yolcu vardır?

7-263 cevizin 56 tanesini yedim. Yediklerimden 38 fazlasını da anneme verdim. Geriye kaç cevizim kaldı?

8-789 sayısının birlikleri ile onlukları yer değişirse bu iki sayının toplamı kaç olur?

9-Babam 590 tl ye telefon aldı. Telefondan 245 tl daha pahalı olan bir de televizyon aldı.Televizyonun fiyatı kaç tl dir?

10-Aykut hergün bir önceki günden 4 fazla badem yiyor.ilk gün 7 fındık yiyen Aykut 5 gün sonra kaç fındık yemiş olur?

• İlketkinlik Online Test Merkezi

• İlketkinlik Eğlence Merkezi

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst