liste
liste1

6. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Proje Ödevi Konuları

Ekleyen: ilketkinlik | Okunma Sayısı: 3267

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ PROJE KONULARI

1.Bir kelime işlemci programı (Word gibi) kullanarak resimlere dayalı esrarengiz bir öykü tasarlayınız.
2.Güncel bir konuyu veya dilediğiniz başka bir konuyu Powerpoint programıyla anlatınız.
3.Klavye tuşlarının görevleri nelerdir ve nasıl gruplandırılır? 10 parmak yazı yazarken tuş- parmak eşleşmesi nasıl olmalıdır? Sunum veya afiş çalışması halinde hazırlayınız.
4.Klavye çeşitlerini, ortaya çıkış süreçlerini ve klavye kısayollarını anlatınız.
5.Donanım birimlerini sistem birimi, depolama birimi, giriş birimi ve çıkış biriminden oluşan bir şema halinde örnek resimleriyle tanıttığınız bir afiş hazırlayınız.
6.İç ve dış donanım birimlerini örnek resimleriyle şema halinde tanıttığınız bir afiş hazırlayınız.
7.Yazılım çeşitlerini anlatan bir şema veya sunu hazırlayınız.
8.Bilgisayar karşısında nasıl oturmamız gerektiğini bir afişle veya video ile anlatınız.
9.Bilişim Teknolojilerini kullanırken “Etik ve Sosyal Değerleri” anlatan afiş ya da drama şeklinde bir çalışma yapınız.
10.Bilişim Suçlarını ve bunlara karşı alınacak önlemleri örnek olaylar üzerinden bir drama çalışması şeklinde hazırlayınız.
11.Dosya uzantısının önemini ve sık kullanılan dosya uzantılarını (Video, Ses, Görsel ve Ofis dosyaları) bir tablo çalışması halinde hazırlayınız.
12.E-posta nedir? E- posta adresi alabileceğimiz siteler nelerdir? E- posta nasıl oluşturulur? E-posta nasıl gönderilir? Uygulamasını da yapabileceğiniz bir çalışma hazırlayınız.
13.Bilgisayarda bilgilerimizin gizliliğini ve güvenliğini hangi yollarla sağlarız?
14.İşletim sistemi nedir? Neden önemlidir? En az iki işletim sistemini karşılaştırarak avantaj ve dezavantajlarını gösteren bir afiş çalışması hazırlayınız.
15.Bilişim teknolojilerinin kullanıldığı alanlar nelerdir? Eğitime ne gibi etkileri vardır? Örnek uygulamalarla anlatınız.
16.Bilişim teknolojilerinin gelişimine öncülük eden isimleri tanıtınız.

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst