liste
liste1

Ali baba saat kaç okul öncesi oyunu

Ekleyen: ilketkinlik | Okundu : 45
Kategori : Okul öncesi oyunları

YAŞ GRUBU : 6 Yaş

AMAÇ : Bedensel koordinasyon gerektiren belirli lokomotor hareketleri yapabilme

KAZANIM :

1. Sözel yünergelere uygun olarak konum değiştirir.
2. Bir mesafeyi istenilen şekilde tamamlar.
3. Sözel yönergelere uygun olarak adım atar.
4. Görsel uyaranlara uygun olarak adım atar.

UYGULAMA :

Çocuklar oyun alanında düz sıra halinde dururlar. İçlerinden bir ebe seçilir. Ebe, Ali Baba olur ve karşılarında durur. Çocuklar sırayla ebeye "Ali Baba Saatin Kaç" diye sorarlar.

Ebe her çocuğa değişik bir saat söyler. Çocuklar ebenin söylediği sayı kadar ebeye doğru adım atarak ilerlerler. Ebeye ilk yaklaşan ve dokunan çocuk ebe olur. Oyun bu şekilde devam eder.

Sitemizde Online Test Çözün

İlketkinlik Eğlence Merkezi

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst