×
liste
liste1

Anneler Günüyle İlgili Mektup Örneği

Ekleyen: ilketkinlik | Okunma Sayısı: 3921

ANNELER GÜNÜ'NE ÖZEL MEKTUP

Sevgili Anneciğim

Ne garip; yeni yeni farkediyorum ki çocukları anne olunca çocuklaşıyor anneler Ve insan zamanın nasıl insafsız bir öğütücü olduğunu bu rol değişiminde anlıyor Eminim karnındaki ilk tekmemden hatta doktorların 'Bundan sonra ağır kaldırmak yok' müjdesinden beridir iki kişilik yaşıyorsun yaşamı. Doğum odasında bir küçük el saçlarına tutununca değişti herşey ve o el o saçtan hiç eksik olmasın istedin.

 

Kimbilir kaç geceyi karyola başuçlarında derin iç çekişler dinleyip hüzünlenerek uykusuz geçirdin kaç emzirme seansında bitkin uyuyakaldın O gün bugündür hayatı bir toprakla çiçeği kadar ortak üretiyor tüketiyoruz.
Yolboyu kusurlarını hiç görmedik birbirimizin yeteneklerimizi abarttık karşılıklı; toz kondurmadık üzerimize kol kanat gerdik Ben dünyanın en iyi evladıydım sense tarihin en iyi annesi Her çığlıkta başucumda biteceğini bilmenin güveniyle büyüdüm Her derdimde benden çok dertleneceğini bilmenin o bencil alışkanlığıyla ayakta kaldım.

 

Sevginle donandım
Ama sonra birden o korkunç çark devreye girdi ve yaşamın acımasız kuralı işledi ;
Büyüdüm Senin kollarında 'sen'den habersiz bambaşka bir 'ben' çıktı ortaya Bazen o eski 'ben'e hiç benzemeyen bir 'ben' Çünkü farkettim ki anlattığın masalların yaşamda karşılığı yokmuş Kızlar bir prens umuduyla kurbağaları öpedursun ben her yalanda burnumu yokladım Şaşırdım Bostandaki lahanaların ısırılmış lahanaların ve benzeri pastoral ninnilerin modasının geçtiğini gördüm sokakta.

 

Söyleyemedim sana
'Yaşamın değiştiğini eski tecrübelerin artık eskisi kadar geçerli olmadığını' anlatan kitapları salonun ortasında açık bıraktım açıp okuyasın diye. Her kuşağın o vazgeçilmez ikilemi depreşti yeniden; 'Devir de amma değişti' diye yakınırken sen; ben ilginle boğulduğumdan dertlendim Bir yerim yaralandığında 'Anam görürse ne kadar üzülür' diye gizlemeye çalışmak küçük bir çocuk için nasıl bir yüktür bilir misin? Acından çok onda yaratacağın acı acıtır canını.

 

Oysa ne çok acılar paylaştık seninle
Ve ne çok sevinçler yaşadık beraberNasıl dar günlerde yardıma koşup kaç şenliğine ortak olduk birbirimizin? Lakin artık kafesten uçma vaktiydi' Danaların girdiği bostan'da ayakta kalabilmenin yolu tek başına kanat çırpmayı öğrenmekten geçiyordu.

 

Yargıladık birbirimizi bir dönem Sorguladık Sen bana eş dost çocuklarını örnek gösterdikçe ben seni eş dost ebeveynleriyle kıyaslar oldum Sen her sohbete 'Bizim çocukluğumuzda' diye başladıkça ben değişen takvim yapraklarını koydum önüne.

 

Nasıl da zalim bir çark bu değil mi? Doğuyor doğuruyor ve günün birinde yuvadan uçacağını bile bile koca bir ömrü karşılıksız veriyorsun Ve hayat birden ıssız bir adaya dönüşüveriyor Sonrası kâh bir kapı zili beklentisi kâh bir mektup kâh bir telefon sesi Gizliden gizliye özlenen bir torun müjdesi Fotoğraflar sarardıkça solan bir yaşam ve uzaklaştıkça yakınlaştığımız bir mazinin geri dönmez anıları Yazılarla konuştuk öyle zamanlardaBakışlarla anlaştık Ağlaştık birbirimizden gizleyerek acılarımızı Bir mimikle özleştik bir gülüşle kavuştuk Ben büyürken seni de büyüttüm.

 

Şimdi çok daha iyi anlıyoruz birbirimizi
Çünkü küçücük bir el saçlarımı kavrıyor geceleri
Karyola başlarında uykusuz geceler geçiriyorum
Pastoral ninnilerle büyütüyoruz oğlumu;
yalancı çocukların burunları uzuyor masallarda öpülen kurbağalar prens oluyor.

 

Ve yaşamın değiştiğini eski tecrübelerin geçersizleştiğini anlatan kitapları kaldırıyoruz salondan gizli gizli O korkunç çark acımasız bir hızla dönmeye devam ediyor Zaman öğütüyor kuşakları İnsan ancak mahrum kalınca anlıyor sevginin değeriniBense sevginden mahrum kalmaya fazla dayanamayacağımı biliyorum.

 

O yüzden bu Anneler Günü'nde sana upuzun bir ömür diliyorum
Hem biliyor musun? 'SENİ ÇOK SEVİYORUM'

SON EKLENEN YAZILAR
Web tasarımı ve programlama 2. dönem 2. uygulama sınavı ve cevapları 2017 - 2018Veritabanı Organizasyonu 2. Dönem 2. Yazılı Soruları ve Cevapları 2017 - 2018Güvenli İnternet Sunusu2018 MEB LGS Nitelikli okulların listesiDeğerler Eğitimi İle İlgili Özlü Sözler
KADIN ÜST GİYSİLERİ DİKİMİ KURS PLANIANA DİLDE İLETİŞİM KURS PLANI12. sınıf Nesne tabanlı programlama 1. dönem 2. yazılı soruları 2017 - 201810. sınıf programlama temelleri 1. dönem 2. yazılı sınavı 2017 - 201810. sınıf paket programlar 1. dönem 2. uygulama sınavı 2017 - 2018
11. Sınıf Web tasarımı ve programlama 1. dönem 2. uygulama sınavı 2017 - 201811. Sınıf Veritabanı Organizasyonu 1. dönem 2. yazılı sınavı 2017 - 2018Derslerde Başarılı Olmak İçin Ne Yapmalıyım2017 - 2018 Web tasarımı ve programlama BEP Yıllık Planı2017 - 2018 Veritabanı Organizasyonu BEP Yıllık Planı
2017 - 2018 Temel Elektronik ve Ölçme BEP Yıllık Planı2017 - 2018 Bilişim Teknik Resmi BEP Yıllık Planı2017 - 2018 Programlama Temelleri BEP Yıllık Planı2017 - 2018 Paket Programlar BEP Yıllık Planı2017 - 2018 Grafik ve Animasyon BEP Yıllık Planı
2017 - 2018 Bilişim Teknolojilerinin Temelleri BEP Yıllık PlanıNesne Tabanlı Programlama 1. dönem 1. yazılı (3 saatlik)İnternet programcılığı 1. dönem 1. yazılı 2017 - 20182017 - 2018 Paket programlar yıllık planı2017 - 2018 Nesne tabanlı programlama yıllık planı ( 3 saatlik )

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst