liste
liste1

Besinlerin insan vücuduna yararları kısaca

Ekleyen: ilketkinlik | Okundu : 72
Kategori : Çeşitli Eğitim Kaynakları

Besinlerin insan vücuduna yararlarını araştırınız. Yazdıklarınızı görsellerle zenginleştirerek arkadaşlarınızla paylaşınız.

besinlerin insan vücuduna yararları kısaca

Canlıların yaşamlarını sürdürebilmek için yedikleri ve içtikleri maddelere besin denir. Vücudun büyümesi, gelişmesi, yüyüme ve koşma gibi eylemleri yerine getirebilmesi, sağlıklı bir şekilde çalışması için gerekli besinleri tüketmek gerekir. Besinler canlılar için çok önemlidir.

besinlerin insan vücuduna yararları kısaca

Besinler sayesinde canlılar; büyüyüp gelişir, enerji elde eder. Hastalıklardan korunur. Besinler enerji verici, yapıcı ve onarıcı düzenleyici olarak vücudumuzda görev yaparlar.

• İlketkinlik Online Test Merkezi

• İlketkinlik Eğlence Merkezi

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst