liste
liste1

Birlik olmak ve yardımlaşmak ile ilgili kompozisyon - kısaca

Ekleyen: ilketkinlik | Okundu : 40
Kategori : Kompozisyon Örnekleri

Toplumdaki herkesin eşit şartlarda yaşaması zordur. Bazı insanların yaşadığı hayatlar onları güçsüz ve çaresiz bir halde bırakabilir. Bazıları da yaşadıkları olaylar nedeniyle psikolojik rahatsızlık geçirebilirler. Böylece bazı insanlar evsiz kalıp sokaklarda yaşamak zorunda kalabilirler.

Bizim insanlık görevlerimizden biri de böyle yardıma muhtaç ve güçsüz kimselere yardımcı olmak, onları koruyup kollamaktır.Toplum böyle insanlar için birlik olup yardımda bulunabilir. Bu tür sorunları tek başına çözmek, bir yaraya merhem olmak zor olabilir. Baş başa vermeyince taş yerinden kalkmaz. Böyle sorunları çözmek için birlik olmak şarttır.

Bu nedenle öncelikle toplumun böyle insanlara karşı olan ön yargıları yok edilmelidir. Albert Einstein "Dünya kötülük yapanların yüzünden değil, hiçbir şey yapmayıp seyredenler yüzünden tehlikeli bir yerdir." demiş. Kötü insanlar elbette topluma zarar verirler. Fakat insanlar, kötü insanların yaptıklarına engel olabildikleri zaman ancak dünya daha güzel bir yer olur.

Sonuç olarak birlik ve beraberlik içinde yardımlaşarak tüm kötülükleri yok edebilir, yardıma muhtaç kişilerin sorunlarını çözerek daha mutlu bir oluşturabiliriz. Birlik, her şeyin ilacıdır.

Sitemizde Online Test Çözün

İlketkinlik Eğlence Merkezi

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst