liste
liste1

Doğayı koruyalım metni oku - yaz

Ekleyen: ilketkinlik | Okunma Sayısı: 204
Kategori : 3. Sınıf Hayat Bilgisi Etkinlikleri

Doğayı Koruyalım

Aynı gezegen üzerinde yaşayan insanların bazı görev ve sorumlulukları bulunmaktadır. Doğal dengenin bozulması, canlıların birer birer yok olması ve insan sağlığını olumsuz etkilemesinin önemli nedenlerinden birisi de çevre kirliliğidir.

Çevre kirliliği; hava, su ve toprak kirliliği olarak üçe ayrılır. Daha sağlıklı bir çevrede yaşamak her bireyin hakkıdır. Daha güzel ve daha yaşanılabilir bir çevre için doğayı temiz tutup korumalıyız.

Doğal kaynakların bilinçli tüketilmesi, çevre kirliliğini önlemeye çalışmak, doğayı koruyup ve güzelleştirmek görev ve sorumluluklarımızdan bazılarıdır. TEMA, ÇEKÜL, ÇEVKO doğayla ilgilenen sivil toplum kuruluşlarıdır.

TEMA: Türkiye'deki çölleşme, kuraklık, ağaçlandırma, su kirliliği gibi çevre sorunları ile ilgili çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşudur.

ÇEKÜL: Türkiye'nin doğal ve kültürel mirasını korumak amacıyla çalışan sivil toplum kuruluşudur.

ÇEVKO: Çevrenin korunması ve çevre kirliliğinin azaltılması, geri dönüşümün geliştirilip kullanılması için çalışan sivil toplum kuruluşudur.

• İlketkinlik Online Test Merkezi

• İlketkinlik Eğlence Merkezi

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst