liste
liste1

Gökyüzü, sadece uçmaktan korkanların sınırıdır sözünden yola çıkarak bilgilendirici metin yazınız

Ekleyen: ilketkinlik | Okundu : 3644
Kategori : Çeşitli Eğitim Kaynakları

"Gökyüzü, sadece uçmaktan korkanların sınırıdır." Bob BELLO sözünden yola çıkarak bilgilendirici metin yazınız. Yazınızda giriş, gelişme, sonuç bölümlerine yer veriniz.

SINIRIMIZ

Atmosfer, dünyamızı çepeçevre saran gaz tabakasıdır. Atmosferin görünen bölümüne gökyüzü denir. Gökyüzünün bittiği yerden itibaren de uzay başlar.

Gökyüzü, Dünyamızın sınırı değildir. İnsanlar roketler yardımı ile gökyüzünün ötesine geçip uzaya ulaşabilirler. Atmosferde, gökyüzünün ötesine geçecek herhangi bir engel bulunmamaktadır. Bu nedenle hava araçları ile atmosfer dışına rahatça çıkıp uzayı keşfetmemiz mümkündür.

Gökyüzü ötesine geçmemize engel olabilecek tek şey korkularımızdır. Uçmaktan, uzay boşluğunda başımıza gelebilecek aksiliklerden, hava araçlarının arıza çıkarıp düşmesinden korktuğumuz müddetçe atmosfer dışına çıkamayız.

Sonuç olarak sadece gökyüzü ötesine geçmek değil, bizim sınırımızı korkularımız belirler. Eğer korkularımızın üstesinden gelip sınırları geçecek cesareti kendimizde bulamazsak, hayatta hiçbir başarı elde edemeyiz.

Sitemizde Online Test Çözün

İlketkinlik Eğlence Merkezi

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst