liste
liste1

İçinde yalanla ilgili atasözü geçen yalan konulu hikaye yazınız

Ekleyen: ilketkinlik | Okundu : 1698
Kategori : 4. Sınıf Türkçe Dersi Etkinlikleri

İçerisinde aşağıda atasözlerinden ez birinin geçtiği "yalan" konulu bir hikaye yazınız. Hikayenizde hayali unsurlara da yer veriniz.

  • Yalancının mumu, yatsıya kadar yanar.
  • Yalancının evi yanmış, kimse aldırmamış.
  • Ardıcın közü olmaz, yalancının sözü olmaz.

YALANCI TİLKİ

Ormanın derinliklerinde bir köyde bir çok hayvan yaşarmış. Bu köyde bir de tilki varmış. Tilki her şeyi dalgaya alır, hayvanları zor durumda bırakırmış.

Bir gün yine hayvanlarla dalga geçmek için köyün tepesine çıkıp "Dinozor geliyoor!" diye bağırmış. Bütün hayvanlar canlarını kurtarmak için aceleyle ormanın derinliklerine kaçmaya başlamış. Sonra Tilki "Şaka yaptııım! Dinozor falan yoook!" diye bağırmış. Köydeki hayvanlar çok sinirlenmiş. Evlerine dönmüşler.

Ertesi gün Tilki yine tepeye çıkıp "Avcılar geliyooor! Kaçııın!" diye bağırmış. Hayvanlar yine kaçmaya başlamışlar. Tilki yine şaka yaptığını söylemiş. Hayvanlar sinirlenmişler.

Birkaç gün sonra Tilki "Evim yanıyoor! Yardım ediin!" diye bağırmış. Köylüler yine Tilki’nin şaka peşinde olduğunu sanıp umursamamışlar. Kimse ilgilenmediği için Tilki’nin evi yanıp kül olmuş.

Sitemizde Online Test Çözün

İlketkinlik Eğlence Merkezi

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst