liste
liste1

Kent yaşamı ve modernleşmenin komşuluk ilişkilerini etkilemesiyle ilgili düşüncelerinizi anlatan bir konuşma

Ekleyen: ilketkinlik | Okundu : 2405
Kategori : Çeşitli Eğitim Kaynakları

Sevgili arkadaşlar,

Büyüklerimizden hep eskiden komşuluğun önemli ve değerli olduğu, eski komşulukların kalmadığı konusunda serzenişler duyarız. Komşuluk hikayelerini hep anlatırlar. Peki niçin günümüzde büyüklerimizin hep anlattığı güzel komşuluklar göremiyoruz?

Bence bunun sebebi kent yaşamı ve modernleşmedir. Günümüzde insanlar iş bulmak için büyük kentlere göç ediyorlar. Kentlerdeki bina sayıları gün geçtikçe artıyor. İnsanlar sürekli yer değiştiriyor. Taşındıkları evde uzun süre kalmıyorlar. Bu durum uzun süreli komşuluk ilişkilerini engelliyor. İnsanlar "Yarın öbürgün zaten taşınırız, içli dışlı olmaya gerek yok." diye düşünüyorlar.

Öte yandan modernleşme, teknolojinin gelişmesi ile insanlar evlerinde televizyonlar, cep telefonları, bilgisayarlar ile daha çok vakit geçiriyorlar. Sohbet etmek için insan arayışına girmiyorlar. Bu durum da komşuluk ilişkilerinin zayıflamasına neden oluyor.

Sonuç olarak zaman geçtikçe, kentleşme daha da artacak, teknoloji daha da gelişecek. Biz ileride bugünkü kötü komşuluk ilişkilerini bile arıyor olacağız.

Sitemizde Online Test Çözün

İlketkinlik Eğlence Merkezi

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst