liste
liste1

Küçük kas hareketleri için 5 yaş oyunları

Ekleyen: ilketkinlik | Okundu : 50
Kategori : Okul öncesi oyunları

Amaç : Küçük kaslarını kullanarak belli güç gerektiren manipülatif hareketleri yapabilme.

Top toplama oyunu

Kazanım: Yönergeye uygun top tutar.
Kazanım: Yönergeye göre top taşır.
Kazanım: Dengede durur.
Kazanım: Topu istenilen hedefe koyar.
Kazanım: Nesnelelerin farklılığını anlar.

Çocuklar oyun alanına dağılırlar. Bir sepet içine 10-15 kadar küçük top konur. Oyun başlayıncaya kadar öğretmen topları değişik yerlere atar . Çocukların birer birer topları getirip sepetin içine koymaları gerekir.

Top yalakalamaca oyunu

Kazanım: Belli bir güçte topu tutar.
Kazanım: Koşarken nesne taşır.
Kazanım: İstenilen yöne topu taşır.
Kazanım: Verilen süre içinde atar.
Kazanım: Verilen süre içinde tutar.

Çocuklar halka olur ve ayaklarını birbirine değecek şekilde açarlar. Bellerini büküp dizlerine koyarlar. Ebe seçilen çocuk, elinde top ortada beklemektedir. Amacı topu bir arkadaşının ayakları arasından dışarıya yuvarlamaktır. Halkadaki çocuklar ayaklarını oynatmadan elleriyle topu yakalamaya çalışırlar. Top atılıncaya kadar ellerini dizlerinden ayırmazlar.

Sitemizde Online Test Çözün

İlketkinlik Eğlence Merkezi

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst