liste
liste1

Noktalama işaretleri 10 cümle

Ekleyen: ilketkinlik | Okundu : 279
Kategori : ile ilgili örnek cümleler

Noktalama işaretleri ile ilgili paragraf ve cümleler aşağıda verilmiştir.

Güneş( ) kendini beğenen gökkuşağını böyle cezalandırdı ( ) Hareket günü geldiğinde( ) hemen hepsi gün ışır ışımaz kalktı ( ) Birkaç gün önceden hazır edilen eşyalar gözden geçirildi ( ) Giysiler( ) kitaplar( )diş macunları ve fırçalar( )

Güneş, kendini beğenen gökkuşağını böyle cezalandırdı. Hareket günü geldiğinde; hemen hepsi gün ışır ışımaz kalktı. Birkaç gün önceden hazır edilen eşyalar gözden geçirildi. Giysiler, kitaplar, diş macunları ve fırçalar.


Eğlenceyi çok seven bir ağustos böceği varmış( ) Bu ağustos böceği sürekli saz çalar( ) şarkı söylermiş( ) Derken güzel( ) sıcak günler bitmiş( ) kış gelmiş( ) Ağustos böceği şarkı söylemez hale gelmiş( ) Soğuktan çok üşüyormuş ve karnı da çok açıkmış( )

Eğlenceyi çok seven bir ağustos böceği varmış. Bu ağustos böceği sürekli saz çalar, şarkı söylermiş. Derken güzel, sıcak günler bitmiş, kış gelmiş. Ağustos böceği şarkı söylemez hale gelmiş. Soğuktan çok üşüyormuş ve karnı da çok açıkmış.


Onu görmedikçe(  ) yardımcı olamam(  )

Onu görmedikçe, yardımcı olamam.


Kutuda 35 tane yeşil(  ) 28 tane mavi top var(  ) Kutuda toplam kaç tane top vardır(  )

Kutuda 35 tane yeşil, 28 tane mavi top var. Kutuda toplam kaç tane top vardır?


Jale tüm ödevlerini bitirmiş(  )

Jale tüm ödevlerini bitirmiş.

Sitemizde Online Test Çözün

İlketkinlik Eğlence Merkezi

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst