liste
liste1

Sağlıkla ilgili meslekler ve görevleri

Ekleyen: ilketkinlik | Okundu : 509
Kategori : Çeşitli Eğitim Kaynakları

Doktor :

Hasta olduğumuz zaman bizi doktor muayene eder. Hastalığımızın ne olduğunu belirler. İyileşmemiz için gerekli ilaçları yazar.

Hemşire :

Hemşire, doktora yardımcı olur. Hastaların kontrollerini gerçekleştirir, doktora bilgi verir. Ayrıca aşı, iğne, yara temizliği ve bakımını gerçekleştirir.

Sağlık görevlileri :

Sağlık görevlileri, doktorların hastalığımızın ne olduğunu bulmak için istedikleri kontrolleri yapar.

Diş doktoru :

Diş doktoru, dişlerimizin sağlığı için düzenli olarak muayene olduğumuz doktordur. Dişlerimizin düzgün görünmesini, sağlıklı olmasını sağlar. Çürüyen dişlerimizi tedavi eder, gerekli ilaçları reçeteye yazar.

Eczacı :

Eczacı, doktorların reçeteye yazdıkları ilaçları hazırlar. Bu ilaçları, doktorların belirlediği gibi kullanmamız için gerekli açıklamaları yapar.

Sitemizde Online Test Çözün

İlketkinlik Eğlence Merkezi

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst