liste
liste1

Şişman fil ile aç fil okul öncesi oyunu

Ekleyen: ilketkinlik | Okundu : 49
Kategori : Okul öncesi oyunları

YAŞ GRUBU : 6 Yaş

AMAÇ : Bedensel Koordinasyon Gerektiren Belirli Lokomotor Hareketleri Yapabilme

KAZANIM :

1. Sesli uyaranlara uygun olarak koşar.
2. Görsel uyaranlara uygun olarak koşar,
3. Görsel uyaranlara uygun olarak yürür.
4. İstenilen alan içinde serbest hareket eder.
5. Bir mesafeyi istenilen şekilde tamamlar.

UYGULAMA :

Saymaca ile bir çocuk seçilir. Bu çocuk kızgın şişman fil olur. Sınıfın bir kenarında durur ve etrafına geniş bir çizgi çizilir. Burası şişman filin alanı olur. Karşı tarafında ise zayıf ve aç fil bulunur. Çocuklar, şişman filin önündeki yiyecekleri şişman file yakalanmadan aç file götürmeye çalışırlar.

Şişman fil yiyeceklerini almak isteyen ve sınırları içindeki bir çocuğu yakalarsa o çocuk ebe olur ve oyun bu şekilde devam eder.

Sitemizde Online Test Çözün

İlketkinlik Eğlence Merkezi

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst