liste
liste1

Tilkinin sözlerinden hareketle yiyecekleri israf etmemenin önemi konusunda bir konuşma yapınız

Ekleyen: ilketkinlik | Okundu : 119
Kategori : Çeşitli Eğitim Kaynakları

Yaşayabilmek için beslenmemiz gerekiyor. Beslenme ihtiyacımızı yiyeceklerden sağlarız. Yiyeceklere sahip olmak için de ya kendimiz yetiştirmemiz ya da satın almamız gerekir.

İhtiyacımızdan fazla yiyeceğe sahip olmamız, onların zamanla bozulmasına neden olur. Bozulan yiyecekleri yiyemeyiz, çöpe atarız. Bu israftır. Yiyecekleri israf edersek, ileride yiyecek sıkıntısı çekebiliriz. Çünkü yiyecek kaynakları sınırlıdır. Yiyeceği verdiğimiz para boşa gider. Bu parayı yerine koymak için daha çok çalışmak zorunda kalırız. Yiyecek olmadan da çalışamayız.

Bu nedenle yiyecek israfı yapmamalıyız. İhtiyacımız kadar yemeli, fazla yiyeceklerimizi değerlendirmenin yolunu bulmalı ya da diğer insanlarla paylaşmalıyız.

Sitemizde Online Test Çözün

İlketkinlik Eğlence Merkezi

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst