liste
liste1

Timur'un filleri fıkrası (nasrettin hoca fıkraları)

Ekleyen: ilketkinlik | Okundu : 750
Kategori : Nasreddin Hoca Fıkraları

Timur, Akşehir’e bir erkek fil getirmiş. Başıboş gezen fil, bağlara bahçelere büyük zarar veriyormuş. Filden bıkan ahali, nihayet Nasrettin Hoca’ya gitmiş:

— Hoca, bu Timur senin sözünü dinler. Şu filin bir çaresine baksan, demiş.

Nasrettin Hoca kabul etmiş. “Yarın hep birlikte gidip derdimizi anlatalım.” demiş.

Ertesi gün Nasrettin Hoca önde, ahali arkada Timur’un yanına gitmek üzere yola çıkmışlar. Ama her yol ayrımında birkaç kişi gruptan ayrılıyormuş. Nasrettin Hoca, Timur’un karşısına geldiğinde bir de bakmış,arkasında hiç kimse yok. Bunun üzerine Nasrettin Hoca ahaliye bir ders vermek istemiş. Hoca, Timur’a:

— Efendim, biz getirmiş olduğunuz fili çok sevdik. Ama hayvancağız yalnızlıktan olsa gerek, çok huzursuz. Ahali bu filin dişisini de getirmenizi istiyor, demiş.

Timur, bu sözlerden hoşlanmış. Akşehirlilerin isteğini yerine getireceğini söylemiş.

Timur’un yanından ayrılan Nasrettin Hoca, kendisini beklemekte olan halkın yanına varınca halk merakla sormuş. Nasrettin Hoca gülerek cevap vermiş:

— Müjdeler olsun. Filin dişisi de geliyor!

Sitemizde Online Test Çözün

İlketkinlik Eğlence Merkezi

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst