liste
liste1

Yatarken okunacak dua, yemek duası, başarı duası, bir yolculuğa çıkarken okunabilecek dua, başarı duası, büyüklerimizden dua örneği

Ekleyen: ilketkinlik | Okunma Sayısı: 1021

Allah'ım yıldızlar battı, gökler uyudu. Sen ise Hayy'sın (dirisin), Kayyûm'sun (her şey sana muhtaç), seni ne uyku tutar, ne de dalgınlık. Ey Hayy ve Kayyûm Allah'ım! Bütün kötülüklerden sana sığınırım. Gecemi sakin yap ve gözümü uyut.

Yemek Duası

Elhamdülillah, elhamdülillah,
Bu nimeti veren Allah,
Peygamberim resûlullah,
Her yemekte derim bismillah.

Artsın eksilmesin,
Taşsın dökülmesin,
Gerisi kesilmesin,
Daima şenlik ve afiyetle yensin.

Geçmişlerin ruhu için,
Sağların selameti için,
Dertlere derman için,
Bilhassa Allah rızası için, el-Fâtiha.

Bir Yolculuğa Çıkarken Okunabilecek Dua

“Rabb'im! Gideceğim yere esenlik içinde gitmemi sağla. Bana yardımcı bir güç ve kılavuz ver. Allah'ım! Yalnız senden yardım diler, yalnız sana güvenirim. Allah'ım! İşimi ve yolculuğumu kolaylaştır. Her türlü kötülüğü benden sav. Allah'ım! Kendimi, ailemi, yakınlarımı, dünyada ve ahirette bize lütfettiğin nimetlerin hepsini sana emanet ediyorum. Ey keremi bol Rabb'im! Bizi her türlü kötülükten koru.”

Başarı Duası

"Ey Rabbimiz! Katından bize rahmet ver. İşimizi kolaylaştır. Bizi başarıya ulaştır. Amin.”

Her Zaman Yapılabilecek Bir Dua

“Ya Rabbi! Ya Rahmân! Ya Rahim! Bize hayır ver, bizi her türlü kötülüklerden koru. Anne ve babamı affet ve bizleri kurtulanlardan eyle. Ey dualara cevap veren Allah'ım! Bizlere dünyada ve ahirette güzellikler, iyilikler ver. Bizleri cehennem azabından koru. Aklımı ve kalbimi faydalı ilimlerle nurlandır.

Büyüklerimizden Dua Örnekleri

- Allah'ım! Bizi düşünen ve ibret alanlardan eyle. Zunnûn-i Mısrî

- Allah'ım! Bize bilgiyi ver ve bilgimizi uygularken samimi olmayı nasip et. Abdülkadir Geylânî

- Allah'ım! Bizi rızıklandır, bizlere başarı ver. Bizi kötü huylardan koru. Bize işlerimizi içtenlikle yapmayı nasip et.
Ahmet Mürşidî Efendi

- Ya Rabbi! Kalplerimizi ilminle süsle, ibadetinle bütün azalarımızı güzeleştir. Gönenli Mehmet Efendi

• İlketkinlik Online Test Merkezi

• İlketkinlik Eğlence Merkezi

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst