Blog ne / nedir | 2716

Polkadot, birden çok blok zinciri bir ağa bağlayan yeni nesil blockchain protokolü olarak da tanımlanıyor. Polkadot, yalnızca kripto paraları değil, her tür veri veya varlığın çapraz blok zinciri aktarımına olanak tanır. Polkadot'a bağlanmak, size Polkadot ağındaki çok çeşitli blok zincirleriyle birlikte çalışma yeteneği sağlar.

polkadot nedir?

Polkadot, birden fazla blok zincirini güvence altına almak için ortak bir doğrulayıcı kümesini etkinleştirerek eşi görülmemiş bir ekonomik ölçeklenebilirlik sağlar. Polkadot, işlemleri birden çok paralel blok zincirine yayarak işlem ölçeklenebilirliği sağlar.

Substrate framework kullanarak dakikalar içinde özel bir blockchain oluşturun. Zincirinizi Polkadot'a bağlayın ve ilk günden birlikte çalışabilirlik ve güvenlik elde edin. Bu geliştirme kolaylığı, Polkadot ağının büyümesine yardımcı olur.

DOT, birbirlerine bağlanan bu ağlar sayesinde zincirler arası veri transferi yapılabilmesine de olanak sağlıyor. Sistem içerisinde birçok farklı kullanıcı rolü yer alıyor ve bu rollerin tümü sistemin düzgün bir şekilde işlemesini ve güvenli hale gelmesini sağlıyor.

2020 yılında piyasaya sürülen ve büyük oranda dolaşımda olan DOT’un işlem hacmi ise yaklaşık 3,5 milyar dolar.

Polkadot nasıl alınır ?

Polkadot alıp satabilmek için öncelikle global ya da ülkemizde hizmet veren kripto para borsalarından birine kayıt olmanız, daha sonra da sistemde yer alan ödeme seçenekleri ile hesabınıza para yüklemeniz gerekiyor.

Para yükleme işlemini yaptıktan sonra borsada DOT adıyla yer alan Polkadot’u istediğiniz miktarda satın alabilir veya satabilirsiniz.

Menu