Bu aralar yaygınlaşan akıllı telefonlardan resimlerin çalınması olaylarına karşı kişisel resimlerinizi gizleyebileceğiniz iyi uygulamalardan bazıları.

Akıllı telefonlarınızda resimlerinizi gizlemek için 7 uygulama

Akıllı telefonunuzla çektiğiniz resimlerin başkaları tarafından görüntülenmesini istemiyorsunuz veya çektikten sonra gizleyip birde şifreyle korumak istiyorsanız aşağıdaki 7 uygulamadan birini seçip kullanabilirsiniz.

1. Private Photo Vault

Private Photo Vault

Private Photo Vault, uygulamasıyla fotoğraflarınızı albumlere ayırarak saklayabilir ve PIN koduyla şifreleyebilirsiniz.

Temel şifreleme korumasının dışında, "break-in-report" ve "decoy password" olarak adlandırılan iki önemli özelliğe sahip. Eğer birisi uygulamaya girmeyi denerse, uygulama gizlice kişinin resimini çekip GPS ile konumunu kayıt altına alıyor. Bu şekilde kimin nerede resimlerinize kimin ulaşmaya çalıştığını öğrenebiliyorsunuz.

iOS cihazları için indirebilirsiniz.

2. Gallery Lock Lite

Gallery Lock Lite

Diğer uygulamalardan farklı olarak, "Stealth Mode ( Gizli mod )" ile uygulamayı çalıştırma simgesini gizleyebiliyor ve telefonda görüntülenmiyor. Bu özelliği kullanıyorsanız uygulamaya ulaşmak için arama bölümünde yıldıza basıp şifrenizi yazıp arama tuşuna basmanız yeterli. Eğer şifre 3 defa yanlış girilirse kullanıcının resmini çekerek kimin resimlere ulaşmaya çalıştığını öğrenebiliyorsunuz.

Android cihazlar için indirebilirsiniz.

3. Best Secret Folder

Best Secret Folder

Telefonunuzu verdiğiniz bir arkadaşınızın resimlerinizi gizlediğiniz bir uygulama kullandığınızı bilmesini istemiyorsanız, Best Secret Folder kullanın. Simge "My Utilities" olarak görünür, hiç kimse burada resim sakladığınızı anlamaz.

Bu uygulamasınız olumsuz tarafı şifrenizi oluşturduktan sonra unuttuğunuzda bir daha geri öğrenemiyorsunuz. Ayrıca resimlerinizi buluta yükleminize izin veriyor.

iOS cihazlar için indirebilirsiniz.

4. Keep Safe

Fotoğraflar ve videolarınız için kullanımı kolay ve temel şifreleme özelliğine sahip bir uygulama istiyorsanız tercih edebilirsiniz. Şifreyi girdikten sonra gizlemek istediğiniz resimlerinizi albume ekleyebilirsiniz. Gizleme işleminden sonra resimlerinizi galeriden silmeyi unutmayınız.

Sahte PIN, break-in-alerts ve her bir album için özel şifre gibi programın diğer özelliklerini kullanabilmek için ücretli versiyonunu tercih edebilirsiniz.

Uygulamayı iOS ve Android için indirebilirsiniz.

5. KYMS

Bu uygulama yüklendiğinde, simgesi hesap makinası olarak görüntülenir. Uygulama açıldığında karşına bir hesap makinası çıkacak. Burada belirlediğiniz 4 haneli şifrenizi girip eşittir butonuna basarak uygulamaya erişeceksiniz. Fotoğraflarınızla birlikte pdf, word, excel, powerpoint ve metin dosyalarının gizlenmesine izin veriyor.

KYMS, iOS cihazlarınızda kullanılabilir.

6. Vaulty

Vaulty resimlerini gizlemekle birlikte, üzerinde düzenleme yapma, dosyları arama ve filtreleme, her bir resim galerisi için ayrı şifre belirleme özelliklerine sahip. Videolarınızıda gizleyebilirsiniz. Bu uygulamayı kullanırken girilen her yanlış şifre için kullanıcının resmini çeken "mugshot" özelliğinide barındırmaktadır.

Eğer resimlerinizin ve videolarınızın online olarak yedeklemesini aktif hale getirirseniz, telefonunuz çalınsa bile gizli resim ve videolarınıza tekrardan kolayca ulaşabilirsiniz.

Uygulamayı android cihazlar için indirebilirsiniz.

7. PhotoVault

Resimlerinizi gizlemek için tasarlanan uygulama, herkese açık ve gizli albumler oluşturmanıza izin veriyor. Public mode aktif ederek uygulamanın diğer resim galerileri gibi çalışmasını sağlayabilirsiniz. Sadece videolarınızın gizlenmesini istiyorsanız bu uygulamanın ücretli versiyonu olan VideoVault kullanmalısınız.

Uygulamayı ücret karşılığında Android destekli cihazlarınıza yükleyebilirsiniz.

Süpriz : Gizli albüm özelliği iOS 8'de

Çok güvenilir bir yol olmamasına rağmen, iPhone'lar için uygulama indirmeden bu özelliği kullanabilirsiniz. iOS 8 güncellemesiyle gelen bu özelliği nasıl kullanacaksınız:

  • Resmini açın ve resmin üzerine tıklayın
  • "Hide Photo" seçin
  • Albumden "Hidden" klasörüne girerek gizlediğiniz resimleri görüntüleyin

Oluşturulan bu "Hidden" albumu şifre korumalı olmadığından diğer resimleriniz gibi ulaşılabilir durumdadır.

  • Yazı Etiketleri :
  • android
  • iOS 8
  • resim gizleme akıllı telefon
  • fotoğraf gizleme
WEBP dosyalarını Adobe Photoshop ile açma, oluşturma
Yazıyı Oku

WEBP dosyalarını Adobe Photoshop ile açma, oluşturma

Windows 10 için ücretsiz Windows File Recovery programı
Yazıyı Oku

Windows 10 için ücretsiz Windows File Recovery programı

Arduino uzaktan kumanda ve IR receiver ile servo motor kontrolü
Yazıyı Oku

Arduino uzaktan kumanda ve IR receiver ile servo motor kontrolü

Arduino LCD ekranda kayan yazı yapalım
Yazıyı Oku

Arduino LCD ekranda kayan yazı yapalım

Arduino engelden kaçan araba yapımı
Yazıyı Oku

Arduino engelden kaçan araba yapımı

4WD bluetooth kontrollü araba yapımı - arduino
Yazıyı Oku

4WD bluetooth kontrollü araba yapımı - arduino

Menu