Telefonunuzdan istediğiniz ekran görüntülerini almayı veya bir uygulamanın videosunu mu kaydetmek istiyorsunuz ? İhtiyacınız olan uygulamaların bazılarını burada topladık.

Android telefonlar için ekran kaydetme uygulamaları

Yalnızca Android cihazınızın ekran görüntülerini almak mı istiyorsunuz? Bunları farklı sosyal medya kanallarında yayınlamak mı istiyorsunuz ? Harici bir kamera veya bilgisayar kullanmak yerine, Play Store'da sizin için işi yapabilecek birçok uygulama sayesinde doğrudan cihazınızın ekranını kolayca kaydedebilirsiniz.

Android telefonlar için en iyi ekran kayıt uygulamalarının bir listesini hazırladık. Bunlar, videolarınızı bir düğmeye basarak otomatik olarak ayarlayan, video oyunları kaydetmeye, süper yüksek kare hızlarına sahip kayıtlara kadar her tür özelliğe sahiptir. Okuyun, seçiminizi yapın, kaydedin ve yayınlayın.

1. ScreenCam Screen Recorder

ScreenCam uygulaması telefonunuzun ekranını kaydetmek için herhangi bir root erişimi istemez ve Android Lollipop 5.0 ve üzeri tüm telefonlarda çalışır.

Ekran kaydıyla birlikte ses kaydı yapabilir ve kaydedilmiş videoyla güzelce birleştirebilirsiniz.

Telefonun ekranını farklı çözünürlüklerde, saniyede kare hızını ve videonun en iyi kalite ve boyutu için bit hızından birini seçebilir veya android 7.1 nougat'ta veya uygulama kısayollarını destekleyen herhangi bir özel başlatıcıda uygulama kısayolunu kullanabilirsiniz. Eklenmiş herhangi bir reklam veya fiyat yoktur. ScreenCam piyasadaki en hafif ve fonksiyonel ekran kayıt cihazıdır.

Kaydı kesintisiz olarak duraklatabilir veya devam ettirebilirsiniz (şu anda yalnızca Android Nougat 7.0 ve üstü sürümlerde çalışır) ve kaydetme dizinini değiştirme seçeneği vardır.

ScreenCam Uygulaması

2. YouTube Gaming

En sevdiğiniz oyunlara ulaşmanızı sağlar. Oyuncuların canlı yayında oynadığı oyunları takip edip yorum yapabilirsiniz. Ya da oynadığınız oyunu takipcilerinize 720P boyutunda canlı yayında oynayabilirsiniz.

Buradaki düzenleme özellikleri oldukça basittir. (videolarınızı kesmek ve bazı temel efektler ekleyebilmek gibi) YouTube kullanıcıları, bu uygulamanın arayüzüne aşina olacak ve kolay kullanabileceklerdir. Telefonunuzun depolama alanını takip ederek ne kadar kayıt sürenizin kaldığını size haber verecektir.

YouTube Gaming uygulaması

3. RecMe Free Screen Recorder

RecMe Screen Recorder ekran ve ses için en iyi ekran kaydedicilerden biridir.

Root gerektirmez. Android 5.0'dan önce, ekran kaydını etkinleştirmek için yalnızca başlangıç aracımızı bilgisayarınızdan çalıştırmanız gerekir.

60 fps'e kadar, 32 Mbits bit hızına kadar, 1080P çözünürlüğe kadar hd kalitede video kaydı yapar. MP4 veya MKV formatında kayıt yapar. Kayıt esnasında durdurabilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

RecMe Free Screen Recorder uygulaması

5. Du Recorder

DU Recorder, ekranınızdan sorunsuz ve net bir şekilde video çekmenizi sağlayan, Android için ücretsiz, stabil ve yüksek kaliteli bir ekran kaydedicidir. DU Recorder, ekran resmi alma, video kaydetme, video düzenleme gibi çeşitli özelliklerle ve root gerektirmeden oyun videoları, video görüşmeleri, canlı gösteriler ve daha fazlası için kolay kayıt sağlar ve her şeyi basit hale getirir.

Root gerektirmez, kayıt sınırı yoktur, 1080P boyutunda 12 Mbits bit hızında 60FPS kalitesinde video çekimi sağlar, uygulama içi satın alma yoktur.

Du Recorder uygulaması

6. Mobizen Screen Recorder

Mobizen en kullanışlı, daimi ekran kaydedici olarak kullanıcılara hem kayıt, hem resim, hemde düzenleme imkanı veriyor. Herkes özellikleri 100% bedavaya kullanabilir.

Harici hafıza kartıyla uzun videoları dert etmeden kaydedebilirsiniz. Facecam özelliği ile kendi tepkilerini oyunla beraber ses kaydıyla kaydedebilirsiniz. Android OS 4.4'den itibaren rootsuz herkes kullanabilir. 2016 yılının en iyi ekran kaydetme uygulaması olarak seçilmiştir.

Mobizen Screen Recorder uygulaması

7. AZ Screen Recorder

AZ Screen Recorder Android Lolipop ekranını kaydetmek için en iyi uygulamadır. Root erişimi gerektirmez, zaman sınırı yok, filigran yok, reklamsız ve kaydı başlatmak ve durdurmak için tek bir işlemle kullanımı çok kolaydır.

Bu ekran kayıt uygulaması, basit ve şık bir kullanıcı deneyimi sunarak ihtiyacınız olan her özelliği sağlayarak güzel ekran görüntüleri almanıza olanak sağlar.

Mikrofondan da ses kaydedebilirsiniz ve otomatik olarak screencast videolarına kopyalanır. Bu, eğitici videolar, tanıtım videosu oluşturmayı, oyununuz ve oyununuz hakkında yorum yapmayı veya video sohbeti kaydetmeyi çok uygun hale getirir.

AZ Screen Recorder uygulaması

  • Yazı Etiketleri :
  • android ekran kaydetme uygulamaları
  • en iyi ekran kaydetme uygulamaları
IOS 15'in 10 yeni özelliği
Yazıyı Oku

IOS 15'in 10 yeni özelliği

WEBP dosyalarını Adobe Photoshop ile açma, oluşturma
Yazıyı Oku

WEBP dosyalarını Adobe Photoshop ile açma, oluşturma

Windows 10 için ücretsiz Windows File Recovery programı
Yazıyı Oku

Windows 10 için ücretsiz Windows File Recovery programı

Arduino uzaktan kumanda ve IR receiver ile servo motor kontrolü
Yazıyı Oku

Arduino uzaktan kumanda ve IR receiver ile servo motor kontrolü

Arduino LCD ekranda kayan yazı yapalım
Yazıyı Oku

Arduino LCD ekranda kayan yazı yapalım

Arduino engelden kaçan araba yapımı
Yazıyı Oku

Arduino engelden kaçan araba yapımı

Menu