Google Classroom, öğretmenlerin zamandan tasarruf etmelerine, öğrencilerle iletişimin iyileştirilmesine yardımcı olması için Google Apps Eğitim Sürümü öğretmenleriyle birlikte tasarlanmıştır.

Google Classroom nedir, nasıl üye olunur ve kullanılır, avantajları nedir

Google Classroom, öğretmenlerin zamandan tasarruf etmelerine, sınıflarının düzenli kalmasını sağlamalarına ve öğrencilerle iletişimin iyileştirilmesine yardımcı olması için Google Apps Eğitim Sürümü öğretmenleriyle birlikte tasarlanmıştır.

Nasıl Üye olunur ve Classroom'un avantajları nelerdir ?

Google Apps Eğitim Sürümü hesabı olan herkes Gmail, Drive ve Dokümanlar'ı da kapsayan Classroom'a giriş yaparak kullanabilir.

classroom.google.com adresini ziyaret edip ve oturum açabilirsiniz. Öğretmen mi yoksa öğrenci mi olduğunuzu seçin, ardından da bir sınıf oluşturun veya bir sınıfa katılın.

Okulunuzda Google Apps Eğitim Sürümü kullanılmıyorsa yöneticiniz buradan kaydolabilir.

Bir Google Dokümanının kopyasını her bir öğrenci için otomatik olarak oluşturma gibi zaman kazandıran özelliklere sahip olan Classroom, öğretmenlerin basılı olmayan ödevler oluşturmasına ve toplamasına yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu ürün ayrıca, bir düzen sağlayarak her bir ödev ve öğrenci için Drive klasörleri de oluşturur.

Öğrenciler, Ödevler sayfasından teslim tarihi gelen ödevleri takip edebilir ve tek bir tıklamayla çalışmaya başlayabilir. Öğretmenler, çalışmasını tamamlayan veya tamamlamayan öğrencileri hızla görebilir ve Classroom'dan ayrılmadan doğrudan gerçek zamanlı geri bildirimler sağlayarak anında not verebilir.

Sınıflar için yararları nelerdir?

Kurulumu kolay
Öğretmenler, öğrencileri doğrudan ekleyebilir veya katılmaları için sınıflarıyla bir kod paylaşabilir. Kurulum yalnızca birkaç dakika sürer.
Zaman kazandırır
Basit ve kağıtsız ödev akışı öğretmenlerin, ödevleri tamamen tek bir yerden hızlıca oluşturmasına, incelemesine ve onlara not vermesine olanak tanır.
Düzeni artırır
Öğrenciler tüm ödevlerini ödevler sayfasında görebilir ve tüm sınıf materyalleri Google Drive'da klasörlere otomatik olarak yerleştirilir.
İletişimi geliştirir
Classroom, öğretmenlerin hızlı bir şekilde duyuru göndermesine ve sınıf tartışmaları başlatmasına olanak tanır. Öğrenciler kaynakları birbirleriyle paylaşabilir veya akıştaki sorulara cevap verebilir.

Bu hizmet ücretli mi ?

Diğer Google Apps Eğitim Sürümü hizmetleri gibi Classroom da reklam içermez, içeriğinizi veya öğrenci verilerini hiçbir zaman reklam amaçlarıyla kullanmaz ve okullar için ücretsizdir.

Tanıtım Videosu
  • Yazı Etiketleri :
  • Google Classroom kullanımı
  • Classroom nasıl üye olunur
IOS 15'in 10 yeni özelliği
Yazıyı Oku

IOS 15'in 10 yeni özelliği

WEBP dosyalarını Adobe Photoshop ile açma, oluşturma
Yazıyı Oku

WEBP dosyalarını Adobe Photoshop ile açma, oluşturma

Windows 10 için ücretsiz Windows File Recovery programı
Yazıyı Oku

Windows 10 için ücretsiz Windows File Recovery programı

Arduino uzaktan kumanda ve IR receiver ile servo motor kontrolü
Yazıyı Oku

Arduino uzaktan kumanda ve IR receiver ile servo motor kontrolü

Arduino LCD ekranda kayan yazı yapalım
Yazıyı Oku

Arduino LCD ekranda kayan yazı yapalım

Arduino engelden kaçan araba yapımı
Yazıyı Oku

Arduino engelden kaçan araba yapımı

Menu