Masaüstü bilgisayarınızdan veya dizüstü bilgisayarınızdan oyun ve diğer yazılımları kaydedin veya yayınlayın

Ücretsiz en iyi ekran kaydetme programları 2019

Ücretsiz bir ekran kaydedici aracılığıyla, görüntüleri doğrudan masaüstünüzden yakalamak ve paylaşmak kolaydır. Diğer insanlara YouTube'da en sık oynanan oyunların nasıl oynandığını göstermek ister misiniz? Uygulamalarınızı tanıtmak için demolar yapmak veya başkalarına belirli yazılımı nasıl kullanacaklarını öğretmek ister misiniz? 

En basit ekran kaydediciler, ekranınızdaki görünütleri yakalar ve AVI biçiminde ve farklı formatlarda kaydeder, ancak daha gelişmiş ücretsiz araçlar ayrıca düzenleme, resim içinde resim (PIP), canlı yayın ve oyun optimizasyonu sunar.

Ancak, birçok ücretsiz ekran kaydetme yazılımları kliplerinize hoş görünmeyen filigranlar ekler veya ödeme talep etmeden önce yalnızca belirli bir süre video kaydetmenize izin verir; bu nedenle, hayal kırıklığı yaratan sonuçlardan kaçınmak için önce doğru yazılımı seçmeniz gerekir.

Bu yazıda bu işlemleri yapabileceğiniz ekran kaydetme programlarının bazılarından bahsedeceğiz.

1. Apowersoft screen recorder pro

Eğer bir yazılım tanıtım videosu, eğitim video serisi ya da bir sunum kaydetmek istiyorsanız bu programı kullanabilirsiniz. Oyun videosu kaydetmek için uygun değildir. Bu yazılım hem tarayıcı içeirisnden çalışabilir hem de bilgisayarınıza kurduktan sonra da kullanabilirsiniz.

Tüm ekranı kaydedebilir, masaüstünün bir bölümünü seçebilir veya önceden ayarlanmış çözünürlüklerden birini seçebilirsiniz - örneğin, YouTube için bir klip kaydı yapıyorsanız ve daha sonra yeniden boyutlandırmak için ayrı bir video düzenleyici kullanmak istemiyorsanız idealdir.

Apowersoft Ücretsiz Online Ekran Kaydedici ayrıca hız ve rahatlık için özelleştirilebilir klavye kısayolları sunar. İmleci kayda dahil edip etmemeyi seçebilir ve MP4, WMV, AVI, MOV ve daha pek çok çıktı formatından seçiminizi yapabilirsiniz. Kayıt sırasında ek açıklamalar bile ekleyebilirsiniz.

Apowersoft ücretsiz online ekran kaydedici indir

2. OBS Studio

Yüksek kaliteli kayıtlar elde etmenize yardımcı olacak özelliklerle donatılmış, ekran görüntüsü almak veya canlı oyun yayını yapmak için en iyi ücretsiz ekran kaydedicidir.

Ücretsiz ekran kaydedici OBS Studio, videolarınızın sayısı veya uzunluğu ile ilgili hiçbir kısıtlama olmaksızın, HD kalitede canlı yayını ve kaydetmeyi destekler. Twitch veya YouTube oyunlarına canlı yayın yapabilir, projeleri kaydedebilir ve daha sonra geri dönebilir veya çekimlerinizi FLV biçiminde kodlayabilir ve bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

OBS Studio doğrudan grafik kartınızdan kayıt yapabildiğinden, tam ekran modunda çalışan oyunları yakalayabilir ve 60 FPS kare hızında kaydedebilir.

OBS Studio indir

3. FlashBack Express

OBS Studio, bir masaüstünden veya web kamerasından kayıt yapmak için en iyi seçeneğimizdir, ancak Flashback Express oldukça başarılı özelliklere sahiptir. Ücretli bir programın ücretsiz bir sürümü olmasına rağmen, FlashBack Express kayıtlarınıza filigranlar koymaz veya zaman sınırlaması getirmez ve birçok premium programa rakip olan özellik ve araçlarla doludur. Arayüzü, daha önce hiç bir ekran kayıt yazılımı kullanmamışsanız mükemmel bir seçimdir.

Tüm ekran, bir pencereden, seçilen bir alandan veya bir web kamerasından kayıt yapabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, kaydınız gereksinimlerinize göre kırpıp, ardından YouTube'a, bir FTP sunucusuna veya PC'nize aktaracağınız basit bir düzenleyicide sahiptir. Kayıt edilen videolarınızı MP4, AVI ve VMW formatında dışarı aktarabilirsiniz.

FlashBack Express indir

4. Debut Video Capture

Debut Video Capture, ücretsiz ekran kayıt yazılımlarına yeni bir ek niteliğindedir ve arayüz tasarımı eskiyi andırsada birkaç avantajı mevcut olup, PC monitörünüzde olanları yakalamaktan çok daha fazlasını yapabilen son derece güçlü bir programdır.

Debut Video Capture, web kameraları ve güvenlik kameraları dahil olmak üzere harici cihazlardan gelen görüntüleri kaydedebilir. Yani evlere takılan güvenlik kameralarının yakaladığı görüntüleri bu program aracılığıyla kayıt altına alabilirsiniz.

Kayda başlamadan önce filtreleri uygulayabilir ve kendi başlıklarınızı ve filigranlarınızı ekleyebilirsiniz. Bunun haricinde videolarda detaylı düzenlemeler yapmaya izin vermez. Videoları doğrudan YouTube'a veya Facebook'a dışa aktarma seçeneği yoktur, ancak MP4, MOV ve AVI dahil olmak üzere tüm ana formatlarda kaydedilebilir.

Debut Video Capture indir

5. Movavi Screen Recorder Studio

Movavi Screen Recorder Studio boyutu küçük bir ekran kaydedici hem de güçlü bir video düzenleyicidir. İstediğiniz ekran videosunu kaydedin ve başarılı klipler hazırlayın: Eğitim videoları, yazılım tanıtımları, vlog içeriği ve çok daha fazlası.

Arkadaşlarınız ve YouTube aboneleriniz için eğitici videolar hazırlayın. Videolarınıza başlıklar, oklar ve çerçeveler ekleyerek kolayca açıklayın. Video düzenlemesini yaparken yorumlar ekleyin veya seslendirmeyi daha sonra ekleyin. Ekran videosu ile web kamerası görüntüsünü birleştirin. Videoların seslerini alıp ayrı bir ses dosyası olarak kaydedin. Videolarınızı direk olarak Youtube'a yükleyin.

Movavi Screen Recorder Studio indir

  • Yazı Etiketleri :
  • 2019 ekran kaydetme yazılımları
  • video düzenleme
  • webcam video kaydetme
  • streaming games
  • canlı oyun yayını
IOS 15'in 10 yeni özelliği
Yazıyı Oku

IOS 15'in 10 yeni özelliği

WEBP dosyalarını Adobe Photoshop ile açma, oluşturma
Yazıyı Oku

WEBP dosyalarını Adobe Photoshop ile açma, oluşturma

Windows 10 için ücretsiz Windows File Recovery programı
Yazıyı Oku

Windows 10 için ücretsiz Windows File Recovery programı

Arduino uzaktan kumanda ve IR receiver ile servo motor kontrolü
Yazıyı Oku

Arduino uzaktan kumanda ve IR receiver ile servo motor kontrolü

Arduino LCD ekranda kayan yazı yapalım
Yazıyı Oku

Arduino LCD ekranda kayan yazı yapalım

Arduino engelden kaçan araba yapımı
Yazıyı Oku

Arduino engelden kaçan araba yapımı

Menu