Zoom uygulamasını kullanmaya nerden başlayacağınızı, nasıl indireceğinizi bilmiyorsanız bu yazımız size yardımcı olacaktır.

Zoom'a nasıl kayıt olunur, Zoom nasıl indirilir, Zoom'da toplantı nasıl başlatılır

Yapılması gereken ilk şey, elbette, hizmete kaydolmaktır. Bunu dizüstü bilgisayarınızdan veya cep telefonunuzdan yapabilirsiniz. Önce web arayüzü hizmetini ele alacağız.

1. Zoom'un kayıt sayfasına gidin. Sağ üstte bulunan "SIGN UP, IT'S FREE" butonuna basın. Bir hesap oluşturmak için size birkaç seçenek sunulur. Üstte, e-postanızı “Your work email address” etiketli kutuya girebilirsiniz. Bunu yaparsanız, ikinci adıma geçin. Zoom bir iş e-postası istemesine rağmen, kişisel bir e-posta adreside kullanabilirsiniz.

2. Ayrıca, "Google ile oturum aç" veya "Facebook ile oturum aç" düğmelerini tıklayarak bir hesap oluşturabilirsiniz, ardından Zoom masaüstü uygulamasını indirip yedinci adıma geçiniz.

3. Bir e-posta girdiyseniz, Zoom bu adrese bir etkinleştirme e-postası gönderir. E-postadaki "Hesabı Etkinleştir" düğmesini tıklayın veya hesabınızı etkinleştirmek için etkinleştirme URL'sini tarayıcınıza kopyalayıp yapıştırın.

4. Web tarayıcınızda açılan sayfada adınızı, soyadınızı ve parolanızı girin.

5. Bir sonraki sayfada, diğer kişileri e-posta yoluyla ücretsiz bir ZOOM hesabı oluşturmaya davet edebilirsiniz. İsterseniz bu adımı atlayabilirsiniz.

6. Ardından, kişisel toplantı URL'nize bir bağlantı verilecek ve bir test toplantısı başlatmak için turuncu bir "Toplantıyı Şimdi Başlat" düğmesini tıklatma seçeneğiniz olacak. Bu URL'yi tarayıcınıza kopyalar veya turuncu renkli düğmeyi tıklatırsanız, Zoom masaüstü uygulamasını indirmeniz istenir. Uygulamayı yüklemek için talimatları izleyin.

7. ZOOM uygulamasını yükledikten sonra, "Toplantıya Katıl" veya "Oturum Aç" düğmelerini göreceksiniz. Test toplantınıza başlamak için "Oturum Aç" ı tıklayın.

8. Bir sonraki ekranda, tarayıcınızda Zoom'a kaydolurken kullandığınız e-posta ve şifreyi girin. “Google ile oturum aç” veya “Facebook ile oturum aç” düğmelerini kullanarak kaydolduysanız, buradaki düğmeleri tıklayın ve talimatları izleyin.

9. Giriş yaptıktan sonra, "Ana Sayfa" sekmesinde olduğunuzdan emin olun ve ardından ZOOM uygulamasındaki turuncu "Yeni Toplantı" düğmesini tıklayın. Toplantınız başlayacak.

Mobil uygulamayı kullanarak Zoom'a kaydolursanız, işlem web'de yapılan adımlarla benzerdir.

İOS veya Android uygulamasını indirin . Uygulamayı ilk kez açtığınızda, bir toplantıya katılma, Zoom'a kaydolma veya bir Zoom hesabında oturum açma seçenekleri sunulur. "Kaydol" a hafifçe dokunun.

Bir sonraki ekranda, e-posta adresinizi, adınızı ve soyadınızı girmeniz ve Zoom'un hizmet şartlarını kabul etmek için bir kutuyu işaretlemeniz istenir. Bunu yaptıktan sonra, "Kaydol" a hafifçe vurduğunuzda size bir etkinleştirme e-postası gönderilir.

Aldığınız e-postadaki “Hesabı Etkinleştir” düğmesine dokunun veya etkinleştirme URL'sini kopyalayıp mobil tarayıcınıza yapıştırın.

Buradan, yalnızca mobil tarayıcınızdan bir hesap oluşturmak için yukarıda belirtilen adımları tamamlamanız istenir.

Kişisel Zoom toplantı URL'nizi ve turuncu “Toplantıyı Şimdi Başlat” düğmesini içeren ekrana geldikten sonra, her ikisine de dokunduğunuzda, Zoom uygulamasındaki test toplantınız için doğrudan bir bekleme odasına yönlendirilirsiniz.

Toplantıyı açmak için ekranın altındaki “Oturum Aç” düğmesine dokunun. Bir sonraki ekranda, giriş bilgilerinizi girin ve “Oturum Aç” düğmesine dokunun.

Test toplantınız uygulamada açılır.

Zoom ile benzer içerikler :

Zoom da sanal arkaplan (virtual background) ekleme

Zoom'da kullanıcıları görüşmeye nasıl davet edersiniz

Zoom'da güvenli sınıf oluşturma aşamaları

  • Yazı Etiketleri :
  • zoom meeting
  • zoom toplantı başlatma
  • mobilden zoom üyeliği
  • cep telefonuna zoom yükleme
Windows 7 desteği sona erdi uyarısını kaldırma
Yazıyı Oku

Windows 7 desteği sona erdi uyarısını kaldırma

WhatsApp, mesajlaşma üzerinden alışveriş imkanı sunacak
Yazıyı Oku

WhatsApp, mesajlaşma üzerinden alışveriş imkanı sunacak

Kkka tarihçesi, nasıl bulaşır, kuluçka süresi ve belirtileri, tedavisi ve korunma yöntemleri
Yazıyı Oku

Kkka tarihçesi, nasıl bulaşır, kuluçka süresi ve belirtileri, tedavisi ve korunma yöntemleri

Çini nedir, çini nasıl üretilir, osmanlıdaki en üst çini eseri
Yazıyı Oku

Çini nedir, çini nasıl üretilir, osmanlıdaki en üst çini eseri

Zoom'da sınıfınızı güvenli hale nasıl getiririz, zoom güvenli sınıf oluşturma
Yazıyı Oku

Zoom'da sınıfınızı güvenli hale nasıl getiririz, zoom güvenli sınıf oluşturma

Zoom da sanal arkaplan yapma, görüntünüzün arkaplanını değiştirin
Yazıyı Oku

Zoom da sanal arkaplan yapma, görüntünüzün arkaplanını değiştirin

Menu