liste
liste1

Bir aletin kullanım aşamalarını anlatan bir broşür hazırlayınız

Ekleyen: ilketkinlik | Okundu : 5425
Kategori : Çeşitli Eğitim Kaynakları

KULLANMA KILAVUZU

CİHAZIN TANITIMI

Orman yangınlarını önleyen su tankları.
Yer altına yerleştirilen su tankları ;yağmur ve eriyen kar sularıyla dolar. Üzerine yerleştirilen cihaz olası bir yangın durumunda sistemin çalışmasını sağlayarak su püskürtür. Yangın söndürme ekiplerinin çalışmalarına ön hazırlık yapılmasını sağlar.

CİHAZIN BÖLÜMLERİ

Tankın Gövdesi: Tasarımıyla toprak altında kalmaya dayanıklı, paslanmaz bir maddeden üretilir.

Söndürme ucu : Yangının algılanmasıyla birlikte yer altından çıkarak etrafına su fışkırtmaya başlar. İkinci söndürme ucu ile manuel kullanılarak, hortum takılıp uzun mesafeler için kullanılabilir.

ÖNEMLİ GÜVENLİK UYARILARI

Su tankları ormanda yaşayan canlıların doğal yaşamlarını etkilemeyecek şekilde tasarlanmıştır. Su tanklarının yanında piknik ateşi vb. yakılmamalıdır.

BAKIM ONARIM VE KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR

Otomotik su tankları çalışır durumdayken yeşil ışık yanar. Olası bir arıza durumunda ışık kırmızıya dönüşür. Uzman kişiler tarafından rutin bakımları ( 6 ayda bir ) yapılır.

Sitemizde Online Test Çözün

İlketkinlik Eğlence Merkezi

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst