liste
liste1

Hızlı iletişim güçlü toplum konu özeti

Ekleyen: ilketkinlik | Okundu : 142
Kategori : 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Dersi Konu Anlatımları

Not : 7. sınıf sosyal bilgiler 1. öğrenme alanı 3. kazanımdır.

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE İLETİŞİM ARAÇLARI

1- Duman
2- Posta güvercini
3- Telgraf
4- Telefon
5- Radyo
6- Televizyon
7- Bilgisayar
8- Cep telefonu
9- İnternet
10- Akıllı

KİTLE İLETİŞİM ARAÇLARI

Basın : Gazete, dergi ve kitap gibi yazılı ve basılı iletişim araçlarına basın denir.

Medya : Televizyon, radyo ve internet gibi görsel ve işitsel iletişim araçlarına medya denir.

Her türlü bilginin insanlar hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayan basın ve medya doğru, dürüst, hızlı ve tarafsız (objektif) olmalıdır. Basın ve medya özgür olmalıdır. Görevlerini yerine getirirken hiçbir kişi grup ya da kurumun etkisi altında kalmamalıdır. Ancak bu özgürlük, kişilerin özel yaşamlarını olumsuz yönde etkileyecek şekilde sınırsız olmamalıdır.

Kitle İletişim Araçları : Yazılı, sesli ya da görsel yapıtların dağıtımını ya da yayımını sağlayan her türlü teknik iletişim araçlarına kitle iletişim araçları denir.

Kitle iletişim araçlarının zamanla gelişmesi ve yaygınlaşması, insanlar arasındaki bilgi alışverişini artırmakta ve hızlandırmaktadır. Kitle iletişim araçları farklı insanların, toplumların ve kültürlerin birbirlerini daha iyi tanımasını sağlamakta ve insanlar arasındaki etkileşimi artırmaktadır.

Genel ağ üzerinden e-eğitim, e-ticaret, e-market, e-devlet, e-bilet, bankacılık ve sağlık hizmetlerinde iletişim kurulmaktadır.

• İlketkinlik Online Test Merkezi

• İlketkinlik Eğlence Merkezi

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, fatih(at)ilketkinlik.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.Sitemiz hiçbir şekilde kar amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

üst