Blog ne / nedir | 484

Halı seçimi nasıl olmalı dediğimizde en başta hatırlanması gereken; evinizin dekorasyonundaki önemli noktanın, eşyaların bir bütün olarak uyumlu olmasıdır.

Halı seçiminde size yön verecek olan temel husus, kullandığınız mobilyaların, perdelerin ve duvar boyasının renkleri olmalıdır. Mobilyalarınızın çok renkli veya büyük desenli olması durumunda halı seçiminiz kesinlikle açık ve tek renkli bir halıdan yana olmalıdır.

Halı seçiminde belirleyici unsur elyaf türüdür. Halı seçerken öncelikle elyaf kalitesine dikkat etmelisiniz.

halı seçimi nasıl yapılmalı

Evinizin güneş ışığını direkt alması durumunda, halının ışığa karşı renk duyarlılığı olup olmadığı konusunda önceden bilgilendirilmeniz önemlidir.

Halı seçiminde renk kararının ardından üzerinde durmanız gereken ikinci konu, halıda desen seçeneğidir. Sade tasarımlı halılar, kullanım açısından her zaman daha az risklidirler. Her türlü mekana ve dekorasyon anlayışına uygun olarak kullanılabilme imkanları vardır.

Çocuk halısı seçerken; seçtiğimiz halının antibakteriyel ve anti-alerjik özellikte olmasına dikkat etmeliyiz. Ayrıca, leke tutmama, yanmama ve kolay temizlenme özelliklerini de barındırması gerekir.

Menu